WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gadżet linii lotniczej WestJet ułatwi dzieciom rozłąkę z rodzicem

Podróżujący samolotem przyzwyczaili się już dawno do pokładowych map lotów na żywo, które pokazują, jak daleko ich samolot jest od docelowego lotniska. Kanadyjska linia lotnicza WestJet wyszła jednak na przeciw zupełnie niespodziewanej grupie, wprowadzając gadżet z podobnym systemem z myślą o dzieciach. To po prostu wyświetla podobne mapy w sypialniach dzieci, informując ich, kiedy ich rodzice wrócą do domu z podróży.

Czytaj też: Marynarka USA odzyskała samolot z morskich głębin

Gadżet Flight Light przyjmuje kształt samolotu i nie jest specjalnie skomplikowany. Jego najważniejszą częścią jest projektor, za pomocą którego wyświetla na suficie lub ścianie wspomnianą mapę, którą pobiera z aplikacji na smartfonie za pośrednictwem Bluetooth. Najpierw jednak podróżujący rodzic musi wpisać numer lotu do tej samej aplikacji, wskazując tym samym aplikacji dziecka, że jest w drodze. Aplikacja podłączona do Internetu śledzi następnie ich lot w czasie rzeczywistym, przekazując dane do Flight Light.

https://youtu.be/-C00FGmht8w

Rodzice mogą również korzystać z aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych do swoich dzieci podczas podróży. Gdy lot dotrze do celu, samolot na mapie pulsuje odpowiednio i choć taki gadżet nie wydaje się zbyt użytecznym w większej skali, to można korzystać z niego, jak ze zwyczajnej lampki nocnej, a nawet latarki po wyciągnięciu jednej z sekcji. Testy Flight Light rozpoczną się tego lata.

Czytaj też: Chiny wystrzeliły rakietę z morza po raz pierwszy

Źródło: New Atlas