Reklama
aplikuj.pl

Cicha premiera Samsung Galaxy Chromebook Go

Galaxy Chromebook Go, Samsung Galaxy Chromebook Go, premiera Galaxy Chromebook Go, Chromebook, specyfikacja Galaxy Chromebook Go

Tak jak Chromebooki siedzą sobie w swojej niszy na rynku po cichutku, tak też premiera Samsung Galaxy Chromebook Go należała do tych „cichszych”, bo odbyła się bez specjalnie hucznych zapowiedzi, czy rozbudowanej akcji marketingowej.

Premiera Samsung Galaxy Chromebook Go

Galaxy Chromebook Go o wymiarach równych 327,1 × 225,6 × 15,9 mm został wyposażony w 14-calowy ekran TFT o rozdzielczości 1366×768 pikseli. Ja przodzie swoje miejsce zagrzała też kamerka przednia obsługującą rozdzielczość 720p. Jeśli zależy Wam na korzystaniu z internetu w technologii LTE, to spokojnie – producent zadbał o taką właśnie możliwość (opcjonalnie).

Czytaj też: Nowe monitory Samsung Odyssey 2021 porzuciły zakrzywiony ekran

Za zasilenie Galaxy Chromebook Go odpowiada układ Intel Celeron N4500, który jest wspierany zależnie od wersji przez 4/8 GB pamięci RAM LPDDR4X i 32/64/128 GB pamięci eMMC. Ten Chromebook o wadze 1,45 kg otrzymał baterię o pojemności 42,3 Wh z obsługą ładowania o mocy 45 W przez ładowarkę USB typu C.

Czytaj też: AMD i Samsung zwiążą się na dłużej dzięki nowemu Exynosowi

Chromebook oferuje ponadto podświetlaną klawiaturę, dwa porty USB typu C, jedno USB 3.2, złącze słuchawkowo-mikrofonowe, wejście na kartę microSD i kartę SIM w formacie nano (w przypadku wersji LTE). Obsługuje także łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1 oraz bazuje na systemie Chrome OS. Samsung nie zdradził nam jeszcze ceny i dostępności, Galaxy Chromebook Go, ale to tylko kwestia czasu.