Reklama
aplikuj.pl

Nowe monitory Samsung Odyssey 2021 porzuciły zakrzywiony ekran

monitory Samsung Odyssey, Samsung Odyssey, Odyssey, premiera Samsung Odyssey, specyfikacja Samsung Odyssey, monitory Odyssey

Chociaż słysząc o rodzinie monitorów Odyssey Samsunga od razu mamy przed oczami zakrzywione ekrany, to w tym roku możemy o nich zapomnieć. Tym razem monitory Samsung Odyssey 2021 posiadają zupełnie płaskie wyświetlacze, a mowa tutaj dokładnie o trzech modelach.

Monitory Samsung Odyssey 2021 zaprezentowane. Oto najlepszy model z serii – G70A

Nowa seria zawiera trzy monitory, a najlepszym modelem z rodziny jest G70A. Otrzymał on 28-calowy panel IPS o rozdzielczości 3840×2160 z maksymalną częstotliwością odświeżania 144 Hz. Ekran osiąga szczytową jasność na poziomie 400 nitów, podczas gdy ta natywna wynosi 300 nitów. Ponadto model G70A obsługuje technologię AMD FreeSync Premium Pro i Nvidia G-SYNC, a także doczekał się certyfikacji VESA DisplayHDR 400.

Czytaj też: Zgarnij Huawei MateBook D 15 w atrakcyjnej ofercie

Monitor jest wyposażony w jedno wejście DisplayPort 1.4 i dwa HDMI 2.1. Sam też wykryje, z którego sprzętu powinien w danej chwili wyświetlać obraz. Taki dodatek ułatwi przede wszystkim operowanie na kilku komputerach, czy konsolach podpiętych do jednego monitora.

Czytaj też: Konferencja Człowiek 4.0 – inwestujmy w technologię, ale nie możemy zapomnieć o człowieku

Modele G50A i G30A też dają radę?

Kolejnym monitorem z serii jest model G50A. Ten został wyposażony w 27-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli z częstotliwością odświeżania do 165 Hz. Ekran osiąga szczytową jasność na poziomie 350 nitów oraz obsługuje standard HDR10 i FreeSync Premium (certyfikat G-SYNC). Monitor G50A otrzymał jedno wejście DisplayPort 1.2 i HDMI 2.0.

Model G70A, jaki i G50A oferują dodatkowe funkcje: Picture-in-Picture i Picture-by-Picture, tryb Low Input Lag, Super Arena Gaming UX, Ultrawide Game View i CoreSync Lighting. Dzięki opóźnieniu GTG na poziomie 1 ms monitory mają się dobrze sprawdzać podczas grania.

Czytaj też: Z blokami EK Lingum stworzycie drewniany komputer wysokiej klasy

Ostatnim już monitorem z serii jest G30A. Będzie można kupić go w dwóch rozmiarach, a dokładnie z 27-calowym i 24-calowym panelem VA. Ten oferuje rozdzielczość 1920×1080 pikseli i częstotliwość odświeżania do 144 Hz, a jego szczytowa jasność wynosi około 250 nitów. Monitor obsługuje FreeSync Premium (bez G-SYNC od NVIDIA) oraz oferuje jedno wejście DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4.

Czytaj też: Android 12 dla serii Galaxy S21 – Samsung już ruszył z pracami

Jak na razie Samsung nie ujawnił cen monitorów oraz ich dostępności, ale wiemy, że mają one tylko jedną wersję kolorystyczną (czarną). Wiemy też, że są jeszcze wyposażone w podstawkę z opcją rozbudowanej regulacji i dodatkiem pivotu.