Reklama
aplikuj.pl

Gameplay Star Wars 1313, którego jeszcze nie widzieliście!

star wars 1313

Star Wars 1313 mogło być mega hitem. Produkcja, która do dziś jest wspominana przez graczy powróciła za sprawę nieopublikowanych wcześniej materiałów wideo.

Star Wars 1313 – coś na co dalej czekam

Star Wars 1313 to anulowany projekt przygodowej gry akcji, która przypomina serię Uncharted. Tytuł nigdy nie został ukończony, a Star Wars Jedi tylko częściowo wypełniło lukę po tym projekcie. Wciąż jednak mam nadzieję, że kiedyś uda się któremuś studiu przywrócić tytuł do życia. Przypomnijmy sobie jak wspaniale tytuł został zaprezentowany graczom.

Czytaj też: Crysis 4 powstaje. Wasza karty graficzne będą przerażone

Co ciekawe, dziennikarze mieli okazję zobaczyć dłuższy fragment rozgrywki. Piętnastominutowe demo owiane jest teraz legendami, ponieważ widziała je tylko garstka ludzi. Ale okazuje się, że materiałów z Star Wars 1313 jest więcej!

Nieopublikowane materiały z Star Wars 1313

Na kanale YouTube o nazwie The Vault, który prezentuje materiał wideo z nigdy niewydanego Star Wars Battlefront 3 (i mówimy tutaj o jeszcze serii sprzed lat!) pojawiło się nowe nagranie. Tym razem nie dotyczy ono jednak gry Star Wars Battlefront 3, a Star Wars 1313!

Choć autorzy kanału dotychczas zajmowali się tylko Battlefrontem 3, to teraz rozszerzają działalność na poszukiwanie rzadkich materiałów wideo z innych gier Star Wars. Jak się okazuje, nowe materiały wideo z Star Wars 1313 udało się znaleźć w portfolio jednego ze współautorów niewydanej produkcji.

Czytaj też: Nowy gameplay Dying Light 2 prosto z Państwa Środka

Wszystkie materiały połączono i dzięki temu dziś możemy oglądać rozgrywkę z bardzo wczesnej wersji gry, gdy jej bohaterem był jeszcze Boba Fett. Choć Star Wars 1313 w takiej formie wyglądało jako prototyp, to jednak już wiele elementów rozgrywki charakteryzowało się wysokim poziomem wykonania.

Tytuł wygląda jak wiele współczesnych przygodowych gier akcji, ale wtedy zachwycał innowacyjnymi mechanikami. Do tego dość mroczny klimat serii i zdawało się, że mamy tutaj pewny hit. Niestety, tytuł jeśli kiedykolwiek powróci, to zapewne dopiero za wiele lat.