Reklama
aplikuj.pl

Bill Gates martwi się, że ludzie nie będą chcieli skorzystać ze szczepionki na koronawirusa

Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 może być gotowa do szerokiego stosowania jeszcze w 2020 roku. Bill Gates w wywiadzie dla CNN stwierdził, że kiedy bezpieczna i skuteczna szczepionka będzie gotowa, ostatnim wyzwaniem będzie zachęcenie społeczeństwa do skorzystania z niej.

Założyciel Microsfotu dodał, że obraz na świecie i w Stanach Zjednoczonych jest nawet bardziej ponury niż się spodziewał. Ostrzegł, że sytuacja może się dodatkowo pogorszyć w czasie jesieni. Skrytykował również postawę amerykańskich władz, które jego zdaniem nie robią wystarczająco dużo, aby zwalczyć pandemię.

Sytuacja w Europie w ostatnich tygodniach ustabilizowała się, choć w innych rejonach świata jest znacznie gorsza. Liczba zakażeń cały czas wzrasta w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej, podobnie jak na Bliskim Wschodzie, Indiach i części Afryki.

Czytaj też: Koronawirus ma katastrofalny wpływ na amazońskie plemiona

Właśnie dlatego tak ważna może okazać się szczepionka. Gates jest jedną z osób, które ją finansują i przekonuje, że będzie dostępna do końca 2020 roku lub na początku 2021 roku. Według WHO obecnie opracowywanych jest ponad 140 środków, a niektóre z nich zbliżają się już do trzeciej fazy testów. Gates sądzi jednak, że największym problemem nie jest opracowanie ani dystrybucja szczepionki – tylko przekonanie ludzi do jej zastosowania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News