WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gdybyśmy mieli mocne smartfony to już byśmy grali w Gwinta na Androidzie

CD Projekt RED poinformowało o stanie Gwinta na Androida. Tytuł byłby już gotowy…

Serialowy Wiedźmin przyniósł znaczący skok w zainteresowaniu marką Andrzeja Sapkowskiego. CD Projekt RED zapewne cieszy się z tego, że nie musząc nic robić, ich gry znów się znakomicie sprzedają.

Pamiętajmy jednak, że REDzi mają w swojej ofercie również Gwinta. Darmowa produkcja na PC i iOS miała spore problemy, gdy starała się przyciągnąć do siebie graczy na konsolach. Rozwój tytułu na PlayStation 4 oraz Xboxie One jednak wstrzymano i skupiono się na platformach mobilnych.

Gwint, gdy tylko pojawił się na iOS zaczął momentalnie przynosić ogromne zyski i teraz REDzi są pewni tego, że chcą wydać grę również na Androida. Takowa wersja jest od dłuższego czasu w produkcji, ale ostatnio było o niej jakby ciszej. Teraz wiemy, co się dzieje?

Gwint na Androida jest już niemalże skończony. Gra bez problemów działa na najmocniejszych smartfonach z górnej półki i… tylko tam. Tytuł wciąż potrzebuje optymalizacyjnych szlifów, które pozwolą bezproblemowo ogrywać produkcję na słabszych urządzeniach mobilnych. Mobilny Gwint na zielonego robocika ma pojawić się w pierwszym kwartale 2020 roku.