WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sony zamyka angielskie studio przez Brexit albo przez słabą grę

Ekipa PlayStation właśnie się skurczyła. Co mogło być powodem zamknięcia studia?

Sony potwierdziło informację na temat tego, iż jedno ze studiów tworzących gry na PlayStation zostało oficjalnie zamknięte. Który zespół pożegnał się z pracą? Mówimy tutaj o zespole z Manchesteru. Czym się zajmowali?

Też się zdziwiliście, że Sony ma jakieś studio w Manchesterze? Cóż, już to samo w sobie trochę mówi. Ekipa, która się tam znajdowała miała za zadanie tworzenie gier na PlayStation VR. Ich praca trwała od 2015 roku i… nie doczekaliśmy się do tej pory żadnej gry. Nie zdziwię się jeśli okaże się, że najzwyczajniej w świecie projekt pożarł masę pieniędzy, a deweloperzy dalej nic nie stworzyli.

Sony w ostatnim czasie wprowadza spore zmiany kadrowe i szykuje się do startu PlayStation 5. Celem Japończyków jest takie zoptymalizowanie wszelkich kosztów, aby nic ich nie ciągnęło w dół. Pozbycie się studia, które nie stworzyło projektu przez tak długi czas może być jednym z takich ekonomicznych ruchów.

Z drugiej strony… przyczyna może leżeć też w Brexicie. Być może Sony chce się ewakuować z Wielkiej Brytanii i pozostawia na miejscu tylko takie „VRowe pewniaki” jak Sony London Studio, które wydało Blood & Truth czy Media Molecule, którego Dreams również obsługuje wirtualną rzeczywistość.