WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMP Extreme, Trinity oraz Twin Edge, czyli GeForce RTX 3000 ZOTAC

Po wczorajszej oficjalnej premierze kart graficznych GeForce RTX 3000 ZOTAC pochwalił się, co szykuje na rynek w myśl ich niereferencyjnych wydań.

Seria ZOTAC GAMING GeForce RTX 3000 ponoć wprowadza nowy, świeży design, który sprawia wrażenie ruchu oraz stanowi duży postęp w chłodzeniu. Topowymi wydaniami tych kart będą warianty AMP Extreme, które w najnowszej odsłonie zostały ulepszone o HoloBlack, czyli holograficzne efekty podświetlenia.

Aby zachować jednolity design zadbano również o spód karty, gdzie znajduje się backplate i oświetlenie ARGB. Dodatkowo, nowe 3-pinowe złącze umożliwia podłączenie zewnętrznego paska LED RGB, który będzie można zsynchronizować z kartą.

Karty z serii AMP Extreme posiadają również funkcję POWERBOOST. Jest to odporny na wysokie temperatury układ, który pozwala na utrzymanie długiej żywotności i większą wydajność.

Czytaj też: Oficjalna premiera GeForce RTX 3070

Oprócz serii AMP Extreme, ZOTAC wyda również nowe karty graficzne w ramach rodziny Trinity oraz Twin Edge, które są wyposażone w potrójne lub podwójne wentylatory. Flagowy RTX 3090 ograniczy się najpewniej do wydania Trinity oraz AMP Extreme.

Więcej informacji na temat specyfikacji znajdziecie tutaj. W kwestii dostępności wiemy, że Trinity i Twin Edge z serii ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 trafią do sprzedaży od 2. połowy września 2020 roku. Natomiast modele AMP Extreme będą dostępne w październiku 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News