Możemy się tylko domyślać, kto uznał zapożyczanie nazw modeli Tesli w nowych komputerach gamingowych AORUS Model S i AORUS Model X od Gigabyte, ale jedyne co może w tym rozczarować, to fakt, że to nie współpraca z Teslą, a zwyczajna zbieżność nazw… a szkoda.
Gigabyte AORUS Model S i Model X
Te gamingowe komputery występują tak naprawdę w dwóch wersjach, bo na podstawie procesorów AMD, jak i Intela przy zachowaniu podobnej specyfikacji i ogólnego wyglądu przez zastosowanie tych samych obudów. Pociągnęło to oczywiście za sobą również zmiany płyt, ale nie tylko, o czym warto wiedzieć.
Czytaj też: YouTube testuje nowy sposób wyświetlania komentarzy
Wszystkie zestawy są jednak wyposażone w kartę graficzną GeForce RTX 3080, 850-watowy zasilacz dla AORUS Model X i 750-watowy dla AORUS Model S, co tyczy się też dwóch dysków SSD, z czego jeden oferuje pojemność 1 TB na M.2 z wykorzystaniem interfejsu PCIe 4.0, a drugi całe 2 TB już z użyciem PCIe 3.0.
W przypadku platform Intela w grę wchodzi procesor Intel Core i9-11900K w połączeniu z płytą Z590 w obu „Modelach”, ale co ciekawe, Model X otrzymuje dwa 8 GB moduły DDR4 4400 MHz, podczas gdy Model S dwa 16 GB moduły DDR4 o taktowaniu 4000 MHz. Warto bowiem wiedzieć, że ten pierwszy jest raczej tym mocniejszym, co podkreśla jego finezyjna obudowa i obecność chłodzenia cieczą z 360 mm radiatorem, podczas gdy Model S tym skromniejszym.
Czytaj też: Procesory Ryzen Zen 4 w świetle nowych informacji. Plany AMD pod znakiem zapytania
Wchodząc na poletko AMD w obu wydaniach możecie liczyć na procesor Ryzen 9 5900X i 32 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3600 MHz w formie dwóch modułów, ale inne płyty główne. Model X sięgnął po znacznie wydajniejszą X570 płytę, a Model S po mniej spektakularną B550.
Niezależnie od wyboru (AMD/Intel) Gigabyte wspomina o AORUS Model S, jako o zestawie stworzonym z naciskiem na ciszę i kompaktowość, podczas gdy AORUS Model X jest już reklamowany jako zestaw, który przede wszystkim ma przyciągać uwagę, co podkreśla jego szklany panel.