WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 Windforce OC 4GB

Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 Windforce OC 4GB to znana karta GTX 1650 z nowymi pamięciami GDDR6. Jak taka zmiana przełoży się na wydajność?

Specyfikacja Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 Windforce OC 4GB

Karta to bardzo podstawowa konstrukcja. Jak sami widzicie nie ma ona nawet backplate, przez co najlepiej się nie prezentuje. Nie taki jest jednak jej cel.

Długość grafiki to 191 mm – głównie jest to spowodowane przez chłodzenie, bowiem samo PCB jest znacznie krótsze. Za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory 80 mm, które mają tryb półpasywny – w spoczynku będzie idealna cisza. Wentylatory kręcą się w przeciwne strony co ma pozytywnie wpływać na jakość chłodzenia. Karta wymaga zewnętrznego zasilania ze złącza 6 pin. Dostępne wyjścia obrazu to DVI-D, HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Jakość wykonania jest taka sobie – widać, że jest to grafika raczej tańsza niż droższa.

W porównaniu do zwykłego GTX 1650 nowością są pamięci GDDR6. Powinny one pozytywnie wpłynąć na wydajność, choć nie oczekuję tutaj mocnych różnic. Warto też pamiętać, że karta jest fabrycznie mocno podkręcona.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa