WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jeden z producentów samochodów zapowiada terenową inwazję

Jeden z producentów samochodów zapowiada terenową inwazję

Spółka General Motors ponoć szykuje się do rozszerzenia oferty pojazdów terenowych wśród swoich marek (z GMC na czele), co dotyczy zarówno Hummera, jak i innych modeli.

Tak przynajmniej informuje serwis Muscle Cars And Trucks, który podaje, że tego typu wiadomość padła podczas rozmowy telefonicznej z dyrektorką generalną GM o wynikach finansowych za drugi kwartał 2020 roku. Mary Barra powiedziała, że ​​firma widzi „prawdziwe możliwości” Hummera, GMC i Chevroleta, jeśli chodzi o możliwości terenowe.

Mary stwierdziła również, że pojazdy terenowe są „ważne dla klientów” i przez to zarząd GM doszedł do wniosku, aby dalej rozszerzać tę ofertę. Nie oznacza to jednak, że elektryczny Hummer będzie gotowy do walki z Bronco lub Jeepem Gladiatorem.

Czytaj też: Co o elektrycznych silnikach myśli Ram?

Jak zauważa wspomniane źródło, Hummer EV, to nie poziom modelu Rivian R1T i R1S, czy Cybertrucka Tesli. Hummer ze swoimi ponad 1000 końmi mechanicznymi oraz sprintem do setki w około 3 sekundy będzie nastawiony zarówno na teren, jak i drogę, a ten balans nie pociąga za sobą specjalizacji w żadnym środowisku.

Pozostaje nam czekać na ogłoszenia związane z tą inwazją GM na rynek samochodów terenowych, w czym firma nie powinna mieć żadnych problemów przez posiadanie marek pokroju Chevroleta, czy właśnie GMC.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News