WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Dzięki Google możecie zobaczyć dinozaury w rzeczywistości rozszerzonej

Amerykańska firma dodała 10 dinozaurów w formie rzeczywistości rozszerzonej do wyszukiwarki Google. W efekcie, szukając informacji na temat niektórych z tych zwierząt, możemy natrafić na ich wizualizacje.

W zeszłym roku Google zaczęła dodawać do wyszukiwań zwierzęta z rzeczywistości rozszerzonej. Na przestrzeni kolejnych miesięcy lista się powiększyła, obejmując m.in. koty, skorpiony, niedźwiedzie i tygrysy. Teraz do tego grona dodano również grupę dinozaurów, które zostały zwizualizowane dzięki grze mobilnej Jurassic World Alive.

Pełna lista dostępnych dinozaurów obejmuje Tyrannosaurusa rexa, Welociraptora, Triceratopsa, Spinozaura, Stegozaura, Brachiozaura, Ankylozaura, Dilofozaura, Pteranodona i Parazaurolofa. Co ciekawe, zwierzęta będą skalować się automatycznie do ich otoczenia.

Czytaj też: Dlaczego dinozaury wyginęły?

Nie każdy telefon czy tablet będzie w stanie zobaczyć te stworzenia ze względu na ograniczenia sprzętowe. Jeśli korzystacie z Androida, potrzebujecie zestawu ARCore. W przypadku iOS, będziecie potrzebowali iPhone’a 11 Pro. Jeśli wiecie, iż posiadacie odpowiedni sprzęt, poszukajce jednego z powyższych dinozaurów i sprawdźcie efekty.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News