Reklama
aplikuj.pl

Google Maps czeka aktualizacja. Będzie dotyczyła pandemii

Firma Google i jej usługi od początku pandemii koronawirusa dość mocno angażuje się w ułatwianie swoim użytkownikom funkcjonowania w nietypowych okolicznościach. Tym razem ułatwień mają się doczekać korzystający z Google Maps.

Aktualizacja dostarczy nakładkę wyświetlającą na mapie powagę epidemii na danym obszarze, co powinno przyczynić się do ograniczenia jej rozmiarów, a w konsekwencji – ratowania ludzkiego życia. Dostęp do istotnych informacji na temat wskaźnika zachorowań na COVID-19 mógłby pomóc ludziom m.in. w skuteczniejszym dystansowaniu społecznym. Wiedza na ten temat może też wpłynąć na naszą decyzję o zaniechaniu podróży w dane miejsce lub też podjęciu odpowiednich środków ostrożności.

Przedstawiciele Google nie ogłosili jeszcze oficjalnie nowych usprawnień, ale Jane Won opublikowała zrzuty ekranu z aplikacji, które pokazują, jak nowa funkcja powinna działać. Po włączeniu, taka nakłada miałaby dostarczać informacji o sytuacji epidemicznej w danym miejscu. Podświetlone zostaną granice, a Google zapewni dostęp do statystyk i zaznaczy, czy lokalna liczba przypadków spada czy rośnie.

Czytaj też: Google Maps otrzyma aktualizację. Chodzi o zwiększenie realizmu

Najprawdopodobniej aktualizacja będzie dotyczyła wszystkich krajów, które udostępnią oficjalne dane nt. skali problemu. Nie waidomo jednak, kiedy funkcja zostanie udostępniona szerszemu gronu. Sam pomysł wydaje się naprawdę ciekawy i pożyteczny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News