Reklama

Supersamochód Maserati MC20 na nowych teaserach

Już 9 września ujrzymy supersamochód MC20 od Maserati w pełnej krasie, więc producent nieustannie nam o tym przypomina. Co ciekawego na nowych zwiastunach?

Pomimo tego, że MC20 jeszcze nie debiutował, wiemy, że zawiera nowy silnik V6 Nettuno z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3,0 litra. Umieszczony centralnie zespół napędowy generuje 630 koni mechanicznych i 730 Nm momentu obrotowego przy czym może działać na obrotach do 8000 RPM, a nawet doczekać się hybrydyzacji.

Interesują Was szczegóły silnika w MC20? Sprawdźcie nasz artykuł: Maserati Nettuno. Bliskie spojrzenie na silnik z technologią F1

Sam teaser (widoczny wyżej) niestety nie ujawnia wiele, a jedynie ma za zadanie przypomnieć nam o premierze. Nie to co najświeższe zdjęcia szpiegowskie MC20 (via Motor1), które pokazują nisko zawieszone nadwozie, przypominające w pewnym stopniu Alfa Romeo 4C, ale znacznie bardziej agresywne.

Widzimy dodatkowe otwory wentylacyjne, które zostały zastosowane w przednich błotnikach, aby schłodzić hamulce, ale to nie wszystko. W grę wchodzą też obszerne wloty powietrza przy tylnych błotnikach, czy kanały powietrzne tuż przy masce, co sugeruje zarówno potężną jednostkę za kabiną, jak i dbałość o niski współczynnik oporu powietrza.

Czytaj też: Wyścigowy, ale codzienny, czyli debiut Brabham BT62R

W marketingu Maserati pozycjonuje MC20 jako duchowego następcę supersamochodu MC12.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News