WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Maps z łatwiejszą obsługą smartfona podczas jazdy

Nowy tryb samochodowy, który wprowadza Google w Google Maps przypomina trochę Android Auto. Zwiększa funkcjonalność, ułatwia korzystanie ze smartfona podczas jazdy samochodem i co najważniejsze – zwiększa bezpieczeństwo.

Google realizuje w Mapach Google podobną koncepcję do tej znanej z Android Auto. Elementy sterujące odtwarzaniem muzyki już się pojawiają, a to dopiero początek zmian. Tryb samochodowy jest silnie inspirowany Android Auto, dodano odpowiednie przyciski i bardzo podobny ekran główny. To wszystko ma sprawić, że jadąc samochodem obsługa smartfona będzie znacznie prostsza co ma wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.

Interfejs znany z Android Auto

Choć interfejs wizualnie przypomina Android Auto, to całkowicie opiera się na aplikacji Google Maps. Na dole w trybie nawigacji znajdziemy dwa przyciski, jeden do obsługi głosowej, drugi do ekranu głównego. Trzecia ikona map pojawi się tylko wówczas, gdy nie znajdujemy się na rzeczywistym ekranie nawigacji.

Zobaczcie jak to wygląda na zrzutach ekranu, w połączeniu z panelem sterowania muzyki. Tekst jest odpowiednio duży, podobnie jak przyciski, co pomaga skupić się na jeździe.

Po kliknięciu w przycisk ekranu głównego przejdziemy do intuicyjnego ekranu, na który pozwala na dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji i informacji. Wchodząc w połączenia znajdziemy trzy najczęściej przez nas wybierane kontakty i trzy ostatnie połączenia. Jest też przycisk „Zadzwoń do kogoś innego”, który po jego kliknięciu przeniesie nas do prawdziwego spisu kontaktów. Podobnie w przypadku YouTube Music, gdzie znajdziemy tylko kilka najpopularniejszych pozycji.

Nowy interfejs Google Maps dostępny u nielicznych

Wydaje się, że wdrażanie nowych rozwiązań w Google Maps nie jest jeszcze skończone, dlatego dostęp do trybu samochodowego mają jedynie niektórzy. Wygląda też na to, że samo posiadanie aplikacji na nic się nie zda, bo włączenie nowych funkcji leży po stronie Google.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News