Reklama
aplikuj.pl

Google Meet będzie miało limit długości połączenia

Google Meet,, limit połączenia,

W kwietniu Google zapewniało, że z programu Google Meet będzie można korzystać za darmo, bez ograniczeń. Nic jednak nie trwa wiecznie, o czym już wówczas wspominała firma. Od 30 września na darmowych użytkowników zostanie wprowadzony limit czasu połączeń.

Od 30 września limit czasu połączeń na Google Meet

Podczas pandemii wszelkie aplikacje i programy do wideokonferencji były rozchwytywane zarówno do pracy, jak i do nauki. Wiele firm zdecydowało się w ramach wsparcia na udostępnianie swoich usług zupełnie za darmo, chcąc wesprzeć innych w tym trudnym czasie. Jedną z nich było Google, które w kwietniu podkreślało, że z Meet będzie można korzystać za darmo, a usługa dostępna będzie dla wszystkich. Wówczas była to świetna opcja, bo choć konkurencyjny Zoom oferuje o wiele więcej dodatkowych opcji, to ma limit czasowy, który wymaga restartu połączenia co 40 minut.

W Meet czegoś takiego nie było, ale od 30 września już będzie. Użytkownicy korzystający z aplikacji bezpłatnie będą mieli nałożony limit czasowy wynoszący 60 minut, więc trzeba przyznać, że i tak nie jest źle. Prawdopodobnie, by rozmawiać nadal trzeba będzie zrestartować połączenie podobnie jak w przypadku Zooma. Godzinny limit będzie odczuwalny zapewne w przypadku osób wykorzystujących usługę w pracy, ale w zwykłym życiu raczej tak bardzo tego nie odczujemy. W końcu jaki problem podczas rozmowy ze znajomymi zrobić szybki restart pokoju?

Nie ma co również spodziewać się, że Google zaskoczy nas i niespodziewanie przedłuży nieograniczony darmowy dostęp o kolejne miesiące. Natomiast w najbliższym czasie zostanie dodanych do Meet sporo opcji, które uprzyjemnią wideokonferencję i nieco osłodzą nałożony limit czasowy.

Wśród nowych opcji znajdziemy możliwość rozmywania tła na obrazie z kamery, śledzenie obecności na zajęciach, możliwość zadawania pytań bez zakłócania konferencji czy opcję przeprowadzania ankiet.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News