WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google publikuje kilka aplikacji bazujących na sieci neuronowej

Sztuczna inteligencja strasznie szybko się rozwija, co widać po ilości publikowanych przez nas na ten temat newsów oraz artykułów. Zwykle piszemy o zastosowaniach tej technologii w nauce czy jej dalszym rozwoju, stąd teraz podejdziemy do tej kwestii od strony nieco bardziej użytkowej. Google uruchomiło bowiem stronę A.I. Experiments, gdzie znajdziemy kilka ciekawych oraz całkiem zabawnych aplikacji bazujących na sieci neuronowej.

Na stronie znajduje się obecnie 8 różnych projektów, ale pula ta będzie stopniowo się poszerzać, bo każdy może wysyłać swoje zgłoszenie do programu. Jedyny warunek przyjęcia – software musi bazować na aplikacjach AI od Google. Z ciekawszych propozycji wymienię „Quick, Draw!”, gdzie rysujemy komputerowi jakiś obiekt, a ten próbuje nazwać to, co właśnie stworzyliśmy. Poza tym jest też zabawne oprogramowanie Giorgio Cam które, jeśli podstawimy pod kamerkę od PC czy smartfonu jakiś obiekt, to sztuczna inteligencja spróbuje wymyślić z nim jakieś rymy. Oprócz tego znaleźliśmy też intrygujący Thing Translator, który na bieżąco tłumaczy wskazany przez aparat przedmiot na wybrany przez nas język, a następnie syntetyzator podpowiada nam, jak poprawnie wypowiedzieć dany wyraz.

Niestety, nie wszystkie projekty mają swoje własne, działające aplikacje. Jeśli spodobał Wam się Thing Translator, to póki co możecie pobrać jego kod źródłowy, który na niewiele się zda. Z pewnością wkrótce pojawi się działający program, bazujący na tym kodzie. Pozostaje jedynie czekać i patrzeć jak AI Expreriments od Google się rozwija, tak samo zresztą jak technologia związana ze sztuczną inteligencją.

źródło: techcrunch.com | zdjęcie: engadget.com