Reklama

Google szykuje usługę do nauki języków obcych

Google szykuje nową usługę związaną z nauką języków obcych

Projekt oznaczony nazwą kodową “Tivoli” ma być nową usługą Google umożliwiającą użytkownikom naukę języków obcych. Duolingo powinno zacząć się szykować na sporą konkurencję.

Nauka języków obcych z Google?

Duolingo jest niezwykle popularną aplikacją do nauki angielskiego, choć nie tylko, bo oferuje ona o wiele więcej języków obcych. W łatwy, przyjemny sposób można więc poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza, gdy nie chcemy lub nie mamy pieniędzy na kursy językowe. Wygląda na to, że Google doszło do wniosku, że właśnie takich usług nam potrzeba.

Czytaj też: Wiadomości Google z nowościami – przypinanie wątków i nie tylko

Okazuje się bowiem, że gigant pracuje nad projektem o nazwie kodowej “Tivoli”, który ma służyć właśnie do nauki języków obcych. Na razie wiadomo niewiele. Google chce wykorzystać w usłudze sztuczną inteligencję i zintegrować ją ze swoją wyszukiwarką. Projekt rozwijany jest od dwóch lat i jak podaje The Information, został oparty na neuronowym modelu konwersacji Meena. Ten z kolei, znany już jako LaMDA zaprezentowano w maju.

Czytaj też: Pierwszy tablet Ulefone już oficjalnie. Oto Tab A7

Brzmi ciekawie, zwłaszcza, że z czasem zamiast tekstu usługa może zostać zintegrowana chociażby z Asystentem Google. Źródła podają, że Google ma uruchomić projekt “Tivoli” jeszcze w tym roku. Zapewne pojawi się on pod inną nazwą, więc pozostaje nam wyczekiwać na informacje i kolejne szczegóły.