Reklama
aplikuj.pl

Google wprowadza nową usługę Google TV

vod.pl

Filmy Google Play są jedną z tych usług, z których większość z nas właściwie nie korzysta. Pozwala ona na wirtualne wypożyczenie filmów, jednak ich cena zwykle potrafi przewyższyć opłaty za miesięczny dostęp do platform streammingowych. Google postanowiło więc wprowadzić na miejsce usługi Filmy Google Play – Google TV. Co ona oferuje?

Zamiast Filmy Google Play będzie Google TV

Wirtualne wypożyczanie filmów nie wydaje się nam w dzisiejszych czasach zbyt atrakcyjną usługą, chyba, że oglądamy bardzo sporadycznie. Tymczasem większość woli jednak wykupić dostęp do platform streamingowych, które w ostatnim czasie prześcigają się z wprowadzaniem do biblioteki produkcji, które jeszcze niedawno gościły w kinach. Stąd zainteresowanie usługą Filmy Google Play było naprawdę niskie, bo większość użytkowników po pierwszym sprawdzeniu już do apki nie zaglądała. Dlatego Google postanowiło w końcu zastąpić ją czymś teoretycznie bardziej użytecznym.

Podczas konferencji Google przedstawiono usługę Google TV, która zastąpi Filmy Google Play. Będzie ona dedykowana głównie rozwiązaniom smart TV. Dodatkowo wszystkie filmy, które mamy kupione lub aktywnie wypożyczone na starej aplikacji zostaną przeniesione do nowej. Tylko… no właśnie, czy coś jeszcze? Oczywiście, o wiele chętniej oglądamy filmy na dużym ekranie niż na smartfonie, jednak na razie Google nie przedstawia niczego, co mogłoby faktycznie przyciągnąć do aplikacji. Poza tym cały czas w Sklepie Play dostępne są filmy, więc Google TV, zwłaszcza dla użytkowników mobilnych miałoby więcej sensu, gdyby ta usługa zniknęła ze sklepu. Tymczasem prawda jest taka, że wielu z nas nawet nie zauważy takiej zmiany.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News