Reklama
aplikuj.pl

Oceny graczy Gran Turismo 7 stale spadają przez mikrotransakcje

gran tursimo 7

Temat mikropłatności w Gran Turismo 7 powraca. Ciężko się temu dziwić, ponieważ to, co zrobiono w ostatniej aktualizacji jest po prostu chamskie. Jak wyglądają oceny graczy?

Gran Turismo 7 miało być piękne

Gran Turismo 7 zapowiadało się na kolejną odsłonę serii, która może i powoli wymaga większych zmian, ale wszyscy kochamy tę markę i wiedzieliśmy, że będziemy się również z siódemką bawić przez lata. Problem w tym, że kolejni gracze mają dość zmian ekonomii gry i przestają uruchamiać tę produkcję. Sam myślałem, że co jakiś czas będę ją włączał, ale jeśli ma mnie powitać ekran informujący o wyłączonych serwerach lub kolejnych absurdalnych cenach pojazdów, to odechciewa mi się włączać ten tytuł.

Czytaj też: Moss Book II – powraca jedna z najlepszych gier PlayStation VR

Kolejne zmiany w grze wprowadzane przez twórców tylko potęgują problemy tej produkcji, a pozytywne zmiany, które myśleliśmy, że wprowadzi tragiczny patch 1.07, są aktualnie rozważane i twórcy odniosą się do nich w przyszłości.

Efekt tego typu działań? W tej chwili Gran Turismo 7 w serwisie metacritic, otrzymało od graczy średnią ocenę 2/10. Jest to najniższa ocena w historii gier od Sony. Lepsze od Gran Turismo 7 jest World of Warriors na PlayStation 4 (2,9), NBA 10 The Inside na PlayStation Portable (3,0) oraz Cool Boarders 2001 na pierwsze PlayStation (3,3).

Gran Turismo 7 – jak bardzo zły był patch 1.07?

Słyszeliście już zapewne, że aktualizacja 1.07 do Gran Turismo 7 sprawiła, iż wiele wyścigów nagradza teraz graczy mniejszymi sumami pieniędzy. Dodać do tego absurdalne ceny niektórych pojazdów czy tuningu i graczom odechciewa się grać. Ciekawe, czy gdyby gra wyszła na PC to dziś na Steam miałaby „w większości negatywne” czy „przytłaczająco negatywne” recenzje?

Czytaj też: Rozgrywka Hogwarts Legacy wygląda fenomenalnie. W końcu coś nowego!

Serwis gtplanet policzył już, jak długo musielibyśmy grać, aby w poszczególnych odsłonach Gran Turismo otrzymać najdroższy pojazd w grze. Wyniki? Oto one:

  • Gran Turismo 1 – 1 godzina (8 wyścigów)
  • Gran Turismo 2 – 1.5 godziny (14 wyścigów)
  • Gran Turismo 4 – 2.7 godziny (32 wyścigi)
  • Gran Turismo 6 – 5.8 godziny (90 wyścigów)
  • Gran Turismo 3 – 7.5 godziny (5 wyścigów)
  • Gran Turismo Sport – 9.9 godziny (84 wyścigi)
  • Gran Turismo 7 (patch v1.06) – 10.9 godziny (205 wyścigów)
  • Gran Turismo 7 (patch v1.07) – 17.8 godziny (333 wyścigi)
  • Gran Turismo 5 – 23.3 godziny (315 wyścigów)

Nie dość, że od Gran Turismo 7 gorsze pod tym względem jest tylko Gran Turismo 5, to jeszcze aktualizacja 1.07 dodała nam 7 godzin grindowania.