Reklama
aplikuj.pl

Grafika Gotham Knights porównana. Ray-tracing nie zachwyca

gotham knights

Gotham Knights zostało już porównane pod względem oprawy graficznej. O słynnych 30 klatkach na sekundę na konsolach wiemy już od jakiegoś czasu. Co z resztą technikaliów?

Gotham Knights to 30 fps

Historia w Gotham Knights nie brzmi interesująco!

Batman nie żyje. Nowe i niezwykle agresywne przestępcze podziemie zalewa ulice Gotham. Teraz to do Batrodziny, Batgirl, Nightwinga, Red Hooda oraz Robina, należy ochrona Gotham. Zapewnij mieszkańcom miasta poczucie bezpieczeństwa, zdyscyplinuj siły policji i zasiej strach w szeregach kryminalistów.

Niektórzy jednak potrzebują tez odpowiednio działającej gry, aby w pełni cieszyć się z tego, co przygotowali twórcy. Jak pod tym względem wypada Gotham Knights? Wiemy już jakiej rozdzielczości i płynności można się spodziewać.

Czytaj też: Zobaczcie Silent Hill 2 od polskiego studia! Gra wraca!

Xbox Series S w ostatnim czasie stał się kontrowersyjną konsolą. Deweloper Rocksteady nazwał go „ziemniakiem”, a do tego pojawiły się informacje zdradzające to, iż przez ostatni rok wiele zespołów deweloperskich, po wydaniu pierwszej gry na Xbox Series S, siadło do rozmów z Microsoftem, starając się przekonać firmę, iż z obowiązkowego działania gry na tym sprzęcie trzeba zrezygnować. Konsola w Gotham Knights radzi sobie nawet dobrze, ponieważ oferuje aż 1440p przy 30 klatkach na sekundę.

Co z mocniejszymi konsolami? Xbox Series X podkręca wynik do pełnego 4K, ale wciąż działa w 30 klatkach na sekundę. To samo dotyczy PlayStation 5. Sprzęt na japońskiej konsoli uruchamia Gotham Knights w pełnym 4K, ale nie wychodzi z płynnością poza 30 klatek na sekundę. Niepokoi również to, że wspomniane 30 klatek zachowuje się bardzo niestabilnie i płynność stale waha się pomiędzy 29 a 31 fps.

Szczegóły grafiki Gotham Knights

Co jeszcze zdradzają pierwsze testy gry? Pecetowa edycja nie jest dobrze zoptymalizowana. Tytuł nie działa na kartach graficznych tak dobrze, jak się tego spodziewano. Bardzo wymagająca produkcja? Prawdopodobnie nie, ponieważ Gotham Knights na karcie graficznej RTX 4090 z jakimkolwiek DLSS, zalicza spadki do 50 klatek na sekundę!

Czytaj też: Jak dostać się do gamedevu? Deweloperka The Elder Scrolls i Fallout podpowiada

Zostaje jeszcze kwestia ray-tracingu. Dostępny on jest na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Technologia ta nie jest jednak wykorzystywana na Xbox Series S. Problem jednak z tym niezwykle zasobożernym rozwiązaniem jest jednak taki, że nie prezentuje się on w Gotham Knights jakoś spektakularnie i sztuczne odbicia zdają się być ładniejsze. Powstaje zatem pytanie, czy przypadkiem nie rezygnując z ray-tracingu na PlayStation 5 i Xbox Series X (i np. jeszcze zejściu na 1440p) nie otrzymalibyśmy 60 klatek na sekundę?