Reklama
aplikuj.pl

Gran Turismo 7 szokuje jakością. Potencjał do gry roku?

gran turismo 7

Gran Turismo 7 jest tak samo specyficzne, jak poprzedniczki. To nie są tylko wyścigi. Ta gra to laurka dla całej branży motoryzacyjnej.

State of Play Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 zostało zaprezentowane podczas State of Play. Sony zapowiadało, iż wydarzenie będzie skupione tylko na nowej grzej motoryzacyjnej, ale oczywiście znalazły się osoby, które liczyły na ogłoszenia przejęć innych firm czy zapowiedź GTA 6. Komentarze podczas takich wydarzeń chyba zawsze będą mnie zaskakiwać…

Czytaj też: Podrabiany Rambo w Far Cry 6

Na szczęście nie trzeba było zapowiadać żadnych niewiarygodnych gier, ponieważ samo Gran Turismo 7 wygląda po prostu bajecznie. Masa tras, rozbudowany tuning osiągów i edytor wizualny, nowe samochody, tryb kariery, tryb foto, powtórki odtwarzane w rytm muzyki, szkoła jazdy, muzeum motoryzacji, radar pogodowy, realistyczne warunki pogodowe, masa opcji konfiguracji rozgrywki, tryb podzielonego ekranu, a nawet opcja mycia samochodów i wymiany oleju – czego w tym Gran Turismo 7 nie ma!

Czytaj też: Pirackie Dying Light 2 na PS4 krąży po sieci. Techland reaguje na sytuację

Gran Turismo 7 w wersji PlayStation 5

Gran Turismo 7 będzie dostępne na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. To jednak wersja na konsole aktualnej generacji zaoferuje funkcje, których na próżno szukać w edycji na sprzęt z 2013 roku. Polyphony Digital chwalą się takowymi osiagnięciami:

  • Niesamowita grafika: Obserwuj rywali w lusterku wstecznym, podziwiaj świetlne refleksy na krągłościach karoserii i rób oszałamiająco realistyczne zdjęcia dzięki dostępnej na PS5 technologii śledzenia promieni. A wszystko to w 4K, HDR i 60 klatkach na sekundę.
  • Szybkie wczytywanie: Ultraszybki dysk SSD konsoli PS5 pozwala błyskawicznie rozpoczynać wyścigi, dołączać do poczekalni, przeglądać garaż, płynnie poruszać się po menu GT7 i przełączać tryby gry.
  • Adaptacyjne efekty „Trigger”: Dzięki możliwościom kontrolera bezprzewodowego DualSense poczujesz pracę układu ABS i buksowanie kół, a także zróżnicowany opór hamulców dla każdego samochodu.
  • Efekty dotykowe: Poczuj subtelne nierówności asfaltu lub wypukłości krawężnika i z łatwością określ swoją pozycję na torze.
  • Silnik Tempest 3D AudioTech z kompatybilnymi słuchawkami: Usłysz wyraźnie pozycję innych samochodów na torze dzięki dźwiękowi 3D konsoli PS5.