WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Grand Theft Auto 5 w VR jeszcze lepsze

Nowa wersja modyfikacji VR do Grand Theft Auto 5 jest już dostępna. W końcu udało się wprowadzić gracza do scenek przerywnikowych.

Moderom udało się rozwiązać jeden z większych problemów dotyczących Grand Theft Auto 5 na VR. Ale zaraz. GTA 5 w wirtualnej rzeczywistości?

Moderzy już od dłuższego czasu starają się przerobić Grand Theft Auto 5 w taki sposób, aby móc na pececie ogrywać ten tytuł w wirtualnej rzeczywistości. Przerobienie tradycyjnej gry wymaga miesięcy pracy, a tutaj w końcu mówimy o produkcie dopracowanym tak bardzo, że do dziś można odkryć w nim jakieś ciekawostki.

Mody na Grand Theft Auto 5 w VR już były, ale zazwyczaj wymagały wielu problematycznych zmian kodu, czy posiadania płatnego oprogramowania. Z GTA V R.E.A.L. mamy możliwość zagrania bez większych problemów. Dzięki ostatnim poprawkom możliwe stało się również uczestniczenie w scenkach przerywnikowych, co wcześniej nie udało się osiągnąć.

Menu gry powinno być już teraz lepiej dostosowane do graczy VR, a jakiekolwiek problemy z umiejscowieniem kamery są przeszłością. Wciąż jednak musimy pamiętać, że do działania tego moda potrzebujemy dość wydajnego komputera.