Grupa BMW nagrodzona za rozwój elektrycznych samochodów

Grupa BMW, elektryczne samochody, globalny lider elektryfikacji

BMW zostało nagrodzone tytułem Global e-Mobility Leader 2020 za sprawą jury, które doceniło Grupę BMW za dynamiczny rozwój portfolio aut elektrycznych oraz hybryd typu plug-in w skali światowej.

Grupa BMW globalnym liderem elektryfikacji samochodów

Nagroda została przyznana przez PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, a zaangażowanie w rozwój światowej motoryzacji w kierunku nisko- i zero emisyjności oraz konsekwentna elektryfikacja floty zagwarantowały BMW zwycięstwo.

Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje BMW X1 nowej generacji razem z elektrycznym iX1
Czytaj też: Nowe BMW M5 CS ze świeżymi szczegółami
Czytaj też: Co z Mini? BMW ogłasza swoje plany

Grupa została doceniona przez międzynarodową kapitułę pod przewodnictwem Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska. BMW Group znalazło się z kolei w gronie pięciu firm, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej przysłużyły się na rzecz zrównoważonego transportu oraz rozwiązań z zakresu nowej mobilności.

Czytaj też: BMW uczy driftowania samochodem z napędem na tylne i wszystkie koła
Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iX już z nami. To początek nowej ery BMW
Czytaj też: Obejrzyjcie wojaże BMW 128ti na Nurburgring

Elektryfikacja pojazdów jest jednym z filarów strategii Grupy BMW, a w najbliższych latach ta będzie dalej konsekwentnie rozbudowywać flotę pojazdów zelektryfikowanych. Do 2023 roku w ofercie znajdzie się 25 zelektryfikowanych modeli, z czego 13 będzie w pełni elektrycznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News