Reklama

Wiemy kiedy zadebiutuje BMW X1 nowej generacji razem z elektrycznym iX1

data premiery BMW X1 nowej generacji

Nie tak dawno odpowiadaliśmy, że BMW X1 trzeciej generacji może wyglądać TAK, a dziś mamy dla Was datę premiery tego podstawowego SUVa bawarskiego producenta.

Kiedy zadebiutuje BMW X1 oraz iX1?

W rzeczywistości to BMW oficjalnie potwierdziło, ujawniając swoje plany na przyszłość, że X1 trzeciej generacji zadebiutuje w 2022 roku jako zupełnie nowy crossover. Rok wcześniej, czyli w drugiej połowie 2021 roku, doczekamy się zapewne oficjalnych zdjęć i specyfikacji.

Czytaj też: BMW uczy driftowania samochodem z napędem na tylne i wszystkie koła
Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iX już z nami. To początek nowej ery BMW
Czytaj też: Obejrzyjcie wojaże BMW 128ti na Nurburgring

Trzecia generacja BMW X1 będzie dostępna zarówno z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym układem napędowym, ale jeśli o konkretną datę premiery idzie, ta jest już wielką niewiadomą.

Produkcja nowego X1 będzie odbywać się w fabryce firmy w Regensburgu w Niemczech i mowa tutaj zarówno o spalinowej, jak i elektrycznej wersji. Należy bowiem pamiętać o planie BMW, który zakłada posiadanie co najmniej jednego w pełni elektrycznego pojazdu na liniach montażowych w każdej z niemieckich fabryk.

Czytaj też: Nowe BMW M5 CS ze świeżymi szczegółami
Czytaj też: Co z Mini? BMW ogłasza swoje plany
Czytaj też: Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami

Z tego, co można powiedzieć, sądząc po pierwszych zdjęciach szpiegowskich tego crossovera premium (via Motor1), nowy X1 będzie nieco większy niż jego obecna generacja. Będzie ponadto bazować na zmodyfikowanej wersji platformy BMW z napędem na przednie koła, ale opcjonalnie powinien być dostępny napęd na wszystkie koła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News