Reklama
aplikuj.pl

Gry do poruszania się

ring fit adventure

Jeśli Wasza forma fizyczna znacząco spadła od początku 2020 roku to mamy dla Was kilka rozwiązań. Nie od dziś konsolę mogą stanowić znakomity sposób na te zarówno proste jak i skomplikowane ćwiczenia.

Braku ruchu negatywnie wpływa na nas fizycznie, a gdy za oknem zaczyna się robić coraz chłodniej, siłownie czy pływalnie są zamykane – ciężko o ćwiczenia, które nas solidnie wypocą, a przy okazji nie sprawią, że się zaraz przeziębimy. No chyba, że macie w domu konsole to wtedy sprawa staje się znacznie prostsza.

Poniżej przedstawiamy pięć produkcji, które sprawią, że z chęcią poruszacie się przed telewizorem. Oczywiście wystarczy wybrać jedną z nich, aby zrzucić trochę kalorii i powrócić do dawnej formy.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja w medycynie
Czytaj też: Czy smoki istniały naprawdę?
Czytaj też: Tajemnica kamuflażu. Dlaczego firmy ukrywają prototypy samochodów w testach?

Just Dance [Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Google Stadia]

Popularna seria gier tanecznych powraca co roku. Edycja 2021 pojawi się na wymienionych przy tytule platformach, ale zawsze możecie kupić którąś z poprzednich odsłon – wtedy zagracie nawet na Nintendo Wii! Just Dance pozowli Wam zatańczyć do setek piosenek, które albo będą w pakiecie z grą albo dostępne w specjalnym abonamencie. Na pewno znajdziecie wiele Waszych ulubionych hitów. Produkcja pozwala Wam tańczyc nawet do czterech osób. Do tego można śpiewać! Do zabawy nie jest potrzebna nawet kamerka, bo można posłużyć się aplikacją na telefon. Osobiście lubię tryb, w którym bez przerwy tańczy się z ludźmi z całego świata i rywalizuje na wyniki. A jak komuś zależy nie na zdobytych punktach tylko na zrzuconych kaloriach to i też taką opcję w grze znajdzie.

Beat Saber [VR]

Mój faworyt jeśli chodzi o ruch w domu. Rozcinanie nadlatujących sześcianów w rytm muzyki stojąc w wirtualnej rzeczywistości wygląda już fantastycznie na zwiastunach. Gdy jednak założymy gogle VR to przepadniemy zupełnie. W grze jest cała masa opcji konfiguracji, więc możemy traktować produkcję jako dobrą rozgrzewkę przez treningiem siłowym lub… maszynę, która wyciśnie z nas wszystkie kalorie jakie będzie w stanie. Twórcy przygotowali nawet specjalny utwór FitBeat i powiem Wam, że jeszcze żadna piosenka mnie tak nie męczyła. Bo Beat Saber to nie tylko rozcinanie obiektów – to też ruch w celu omijania ścian. Gdy zatem włączycie Beat Saber i będziecie strali się zaliczyć utwór robiąc co chwile unik przed wielką ścianą nadlatującą w Waszą stronę, to dopiero po chwili zrozumiecie, że właśnie robienie przysiadów stało się najfajniejszym ćwiczeniem. Ever.

Czytaj też: Walka z nałogowym paleniem stanęła w miejscu i wymaga zmian
Czytaj też: 7 największych zagadek archeologii
Czytaj też: Czy warto kupić teraz komputer do gier?

Jump Rope Challenge [Nintendo Switch]

Prosta produkcja wydana przez Nintendo na konsolkę Nintendo Switch. Tytuł to efekt pracy deweloperów Nintendo w poczatkowym okresie pandemii – chciano stworzyć coś nowego, co przy okazji sprawi, że życie innych dzięki grom wideo stanie się weselsze. Tak powstało darmowe Jump Rope Challenge, czyli skakanka XXI wieku. Niech Was nie zwiedzie prosta oprawa – tutaj liczy się pomysł na wykorzystanie JoyConów oraz bicie własnych rekordów. Po kilku dniach grania Jump Rope Challenge zasiedziane nogi nabiorą nowej formy. A w Internecie znajdziecie pełno darmowych programów treningowych związanych ze skakanką. Co ciekawe – możemy skakać w dwie osoby!

Creed Rise to Glory [VR]

Tutaj mamy do czynienia z produkcją posiadająca nawet kampanię fabularną! Naszym zadanie będzie stanie się mistrzem boksu, a po drodzie trafimy na bohaterów filmu Creed. A jak Creed… tak! Ta gra pozwala Wam stanąć na przeciwko Rockiego i zmierzyć się z z tym bohaterem! Czeka na Was kilka poziomów trudności, sala treningowa oraz tryb sieciowy. Powiem Wam, że stanięcie przed graczem z innego kontynentu w wirtualnej rzeczywistości i walka na pięści jest… bardzo cyberpunkowym doświadczeniem.

Ring Fit Adventure [Nintendo Switch]

Gdy już myśleliśmy, że Nintendo wymyśliło wszystkie dziwne akcesoria do swoich konsol to pojawiło się Ring Fit Adventure ze swoim… kółkiem. Produkcja łączy treningi fizyczne wraz z rozgrywką w stylu… gry platformowej i runnera? To trzeba zobaczyć! Musicie jednak wiedzieć, że gracze tak chętnie sięgają po tę produkcję, że gry tylko pojawia się w sklepach to po chwili znika. Nie ma co się dziwić – tytuł ten pozwoli nam przećwiczyć wiele partii ciała i jest najbardziej kompleksowym „programem treningowym” ze wszystkich gier tego typu.

https://www.youtube.com/watch?v=lXXIml4_0bI