WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gry na bazie Cyklu Inkwizytorskiego znalazły inwestora

Pamiętacie informacje sprzed kilku miesięcy, kiedy to pisaliśmy Wam o tym, że nie tylko saga Wiedźmin z polskich dzieł fantasy doczeka się gradaptacji? Mam nadzieję, że tak, bo mowa przecież o mrocznym Cyklu Inkwizytorskim, czyli książkom Jacka Piekary, które posłużą The Dust z Wrocławia do stworzenia przynajmniej dwóch gier. Co najlepsze, studio zgarnęło właśnie na poczet produkcji niemałą sumkę. 

Czytaj też: Mod na easy do Sekiro: Shadows Die Twice

Chociaż niespecjalnie wierzyłem w sukces gier na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary przez dosyć niszowe studio, które zajmowało się do tej pory wątpliwej jakości produkcjami, to jeśli jakiś inwestor zobaczył w nowych projektach szansę na biznes, to może i my powinniśmy w te gry uwierzyć? Mowa bowiem o dwóch produkcjach – jednej mobilnej, a drugiej na PC raz konsole, która ma być tą „dla dorosłych”. Patrząc po historii opowiadanej w cyklu nie ma w tym nic dziwnego.

Na poczet tych projektów The Dust otrzyma w sumie trzy miliony złotych od pierwszego inwestora. Nie oznacza to jednak, że budżet studia już zwiększył się o trzy bańki – nic z tych rzeczy. Kontrakt dotyczy wypłacania części tej kwoty w zależności od postępów na produkcją aż do stycznia 2022 roku. To z kolei sprawia, że nie powinniśmy oczekiwać owoców prac wcześniej.

Czytaj też: Świetna sprzedaż Cyberpunk 2077 na GOGu i nowe screenshoty

Źródło: Stockwatch