Gry na nową generację konsol są już w produkcji. Co wiemy z aktualnych wycieków?

Nowe konsole powoli majaczą na horyzoncie. Jeszcze mało o nich wiemy, a wiele przecieków lubi się wzajemnie wykluczać. Ciągle skupiamy się na tych konsolach, zapominając o tym, co tak naprawdę będzie je sprzedawać – gry. Co wiemy już o tytułach na przyszłą generację sprzętową?

Czytaj też: Capcom – historia mistrza dochodowych serii

Wargaming oraz Frag Lab ogłosiły nawiązanie współpracy. Celem obu firm jest stworzenie darmowej strzelanki, która będzie „nową generacją”. Możliwe zatem, że za tym hasłem kryje się też nowa generacja konsol. Kim są Frag Lab? To ludzie, którzy stworzyli Warface, a swoje doświadczenie zdobyli przy tworzeniu takich gier jak Battlefield 2 czy Crysis.

To jednak nie jedyna gra, o której coś wiemy. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o kooperacyjnej strzelaninie z zombie. Autorami Back 4 Blood będą twórcy Left 4 Dead, a tytuł również określany jest jako produkt na „kolejną generację”. W tym wypadku mówimy jednak prawdopodobnie o produkcji, która zadebiutuje również na aktualnych sprzętach.

Nie można zapomnieć jeszcze o niedawnym wycieku nowej gry z Harrym Potterem. Tytuł powstaje podobno na zlecenie Warner Bros. i po materiałach, które były skrzętnie usuwane z sieci (choć niedokładnie) zobaczyć możemy naprawdę wspaniale wyglądający tytuł, który pamiętał też o tym, jak ważna jest również fizyka w grach.

Nowe gry zatem powstają. Kolejna generacja kształtuje się nam coraz wyraźniej, a nie możemy zapomnieć o tym, że może tytuły, które już teraz zostały zapowiedziane na PlayStation 4 i Xboksa One zobaczymy również na PlayStation 5 i Xboksach z serii Scarlett? Bo o tym, że takie gry jak Rocket League czy Fortnite dostaną porty lub kontynuację, to nawet nie ma co się zastanawiać.

Czytaj też: Nvidia uaktywni DirectX Raytracing na wcześniejszych kartach graficznych

Źródło: wccftech.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!