Reklama
aplikuj.pl

W tydzień grypa i zapalenie płuc zabiły 10-krotnie więcej Brytyjczyków niż koronawirus

Brytyjskie Office for National Statistics ujawniło, że w tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2020 r. doszło do 1040 zgonów związanych z grypą lub zapaleniem płuc. W tym samym okresie na COVID-19 umarło 101 osób.

Co ciekawe, jako że zapalenie płuc może być wywołane zakażeniem SARS-CoV-2, zgony, w których rozpoznawano obie choroby, były zaliczane jako wywołane koronawirusem. Wielka Brytania w ostatnich tygodniach zanotowała znaczący spadek w kwestii śmierci związanych z pandemią. Średnia dzienna liczba zgonów spadła tam do najniższej wartości od 13 marca.

Nowe dane pojawiły się wkrótce po ogłoszeniu przez brytyjskie władze, że niedługo ma się tam rozpocząć zakrojony na szeroką skalę program szczepień przeciwko grypie. Planowane jest zaszczepienie ok. 30 milionów osób. Za darmo będą mogły doświadczyć tego wszystkie osoby powyżej 65. roku życia, kobiety w ciąży i osób z uprzednimi chorobami. W kolejnych tygodniach programem mają zostać objęte osoby powyżej 50. roku życia, lecz młodsze niż 65 lat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News