Reklama
aplikuj.pl

GTA 6 będzie nowym standardem, ale wydawca ostrożnie podchodzi do projektów

gta 6

Jakie jest Take-Two? Jedni powiedzą, że to krwiożercza maszyna, która jest zła, bo nie pozwala tworzyć modów, a GTA Online zabiło inne projekty Rockstara. Patrząc jednak szerzej, wyłania się obraz dobrze zarządzanej spółki, która poczyniła duże zmiany dla GTA 6 i innych gier.

Take-Two dla inwestorów

Jak co trzy miesiące, odbyło się kolejne spotkanie z inwestorami Take-Two. Firma pochwaliła się szczegółami zarobków oraz zdradziła kilka ciekawostek na temat nadchodzących gier. Dla osób, które lubią śledzić branżowe wieści, mała podpowiedź – podczas takich spotkań można się czasem dowiedzieć o przyszłości danych produkcji więcej, niż ze zwykłych treści przeznaczonych dla prasy growej.

Tym razem dowiedzieliśmy się, iż w dalszym ciągu wszystkie gry firmy sprzedają się zadowalająco, a takie Red Dead Redemption 2 osiągnęło 45 milionów sprzedanych kopii. Do tego Take-Two dalej jest zaskoczone wyższą, niż początkowo spodziewaną sprzedażą Tiny Tina’s Wonderlands. Tytuł jest nawet nazywany najlepszą nową marką 2K od kilku ostatnich lat.

Czytaj też: Beta Call of Duty Modern Warfare 2 najpierw na PlayStation

W Take-Two w latach 2023-2026 wyda 24 tytuły premium (czyli takie na poziomie The Quarry czy Marvel’s Midnight Suns), 10 produkcji niezależnych, 38 tytułów mobilnych, 7 o niższych budżetach (nowa gra z serii Tales from the Borderlands) oraz 8 remasterów lub remake’ów.

Warto tutaj zwrócić uwagę na Marvel’s Midnight Suns, które miało zadebiutować 7 października 2022. Tytuł pojawi się na rynku dopiero od kwietnia 2023 do marca 2024. Wszyscy wolimy dopracowane tytuły, a nie niedopracowane produkcje, więc dodatkowy czas dla deweloperów cieszy. Widać zatem, że Take-Two nie wyciska ze swoich pracowników wszystkich soków i daje im czas pracować. Nowa data premiery może być też korzystniejsza dla gry, ponieważ w przeciwnym razie musiałby ona konkurować z Overwatch 2, A Plague Tale: Requiem, Gotham Knights, Mount and Blade 2 Bannerlord, Bayonettą 3 czy… Call of Duty Modern Warfare 2.

GTA 6 powstaje i ma się dobrze

Take-Two oczywiście opowiedziało też o swojej najważniejszej produkcji, czyli marce Grand Theft Auto 6. Nowe GTA, które jak wszyscy domniemamy jest GTA 6, ma być na zaawansowanym etapie produkcji. Padły nawet słowa o tym, że ponownie Rockstar chce wyznaczyć standardy dla innych gier, więc znów możemy nastawiać się na doskonałą produkcję, które zmieni nasze myślenie o niektórych mechanikach. Choć osobiście błagam o pozbycie się linijek zdań z samouczków wyświetlanych w górnym lewym rogu. Niesamowite, że taki archaizm wciąż istnieje nawet w Red Dead Redemption 2.

Czytaj też: Wstrząsająca scena z The Last of Us Part 1 dostępna w sieci

Warto pamiętać o tym, że Take-Two przeprowadziło w Rockstarze wiele zmian i warunki pracy w ekipie odpowiedzialnej za GTA mają być o niebo lepsze od tego, co działo się jeszcze podczas produkcji RDR2. Więcej wolnego, pomoc od doświadczonych pracowników, niższy crunch, większe pensje. Na grę trzeba teraz dłużej poczekać, ale być może wypoczęty Rockstar będzie jeszcze większym liderem po premierze nowej gry?