WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

GTA VI, The Last of Us 2 i Horizon Zero Dawn 2 w najnowszych przeciekach o PS5

W poprzednim wpisie dotyczącym prawdopodobnych przecieków z Pastebin nie chciałem zasypywać kwestii daty premiery, ceny i specyfikacji PlayStation 5 informacjami o grach, dlatego też rozdzieliłem to na dwa rożne newsy. Ponownie jednak zaznaczam, że informacje wyciągnięte z podanego źródła mogą być zwyczajnie fałszywe, bo takie coś mógłby tak naprawdę skleić każdy z nas, gdyby miał kilka godzin na analizę wcześniejszych przecieków i zlepienie ich w sensowną całość

Wirtualna rzeczywistość powraca?

Kwestię gier autor wspomnianego wpisu poruszył ze względu na to, co może znaleźć się na PlayStation 5 w pierwszym roku egzystencji konsoli na rynku i są to oczywiście same rodzynki… no, prócz kilku wyjątków. Zacznijmy może od tego, że wraz z debiutem nowego PSVR2 pokazową grą (jedną z wielu) tej technologii ma być wersja Gran Turismo 7 do VR. Poza tym Sony zapewniło sobie (uwaga…) Remaster PUBGa, który ma być darmowy dla posiadaczy usługi PS+, co ma sporo sensu ze strony firmy.

The Last of Us 2 i opłacone GTA VI

Poza tym na premierę PlayStation 5 mamy też oczekiwać The Last of Us 2, Ghost of Tsushima i maksymalnie 3 innych gier AAA. Wśród nich może znaleźć się nawet GTA VI od Rockstara, które ma zadebiutować latem 2020 roku, o ile wydawca zgodzi się na propozycję Sony. Firma ma mu podobno oferować ogromne pieniądze za to, że GTA VI w pierwszym miesiącu po premierze będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 5. W kwestii miast krążą z kolei plotki o słonecznym Miami i zatłoczonym Nowym Jorku.

(Nie)ekskluzywne gry

Poza tym na PlayStation 5 (ale już nie w formie tytułu na wyłączność) ma też trafić Battlefield Bad Company 3, nowy Harry Potter (wow?), Assassins Creed (zapewne ten z Wikingami – więcej tutaj) oraz Horizon Zero Dawn 2, ale gdzieś w 2021 roku. Dziwi zwłaszcza ta ostatnia pozycja, bo pierwsza odsłona tej serii od Guerilla Games była ekskluzywizmem na PlayStation 4. Tutaj albo widać niedopracowanie fałszywych informacji, zwykłą pomyłkę albo po prostu zmianę nastawienia twórców. Pewne jest jednak, że Horizon Zero Dawn 2 powstaje, co potwierdziła aktorka głosowa.

Czytaj też: Specyfikacja, cena i data premiery PlayStation 5 w najnowszych przeciekach

 Źródło: Pastebin