WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Harmonogram dostaw kart GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 oraz RTX 2070

Serwis Wccftech twierdzi, że poznał dokładny harmonogram dostaw kart graficznych GeForce RTX 2080 Ti oraz GeForce RTX 2080. Z RTX 2070 jest mały problem, bo przyjdzie nam na niego poczekać nieco dłużej…

Po całym tym zamieszaniu związanym z premierą nowej generacji kart graficznych Nvidii spływa do nas mniej informacji, niż plotek, które towarzyszyły nam przez ostatnie 6 miesięcy. Przez to, że Nvidia nie zadbała o dostawy od razu po zapowiedzi, pojawiło się sporo negatywnych głosów przeciw firmie. Chodzi głównie o brak danych co do wydajności i technologii Nvidia RTX, która zwiastuje ogromne wręcz obciążenie kart. Problem w tym, że różnice na zapowiedziach gier w nie wyposażonych trudno tak naprawdę dostrzec. Ostatecznie może dojść do tego, że Nvidia RTX podzieli los Nvidia Hairworks, co nie byłoby wielkim rozczarowaniem.

Mamy powody dlaczego karty GeForce RTX są tak drogie

Pamiętajmy, że to nie Nvidia, a producenci gier muszą teraz zadbać o rozpropagowanie technologii. Producent kart dał im wyłącznie narzędzie, które teraz muszą przekuć w coś wspaniałego. Dobra – dosyć tego przydługiego wstępu. Czas na spodziewaną daty dostaw trzech najwydajniejszych obecnie modeli z serii GeForce RTX, które zapewnił nam serwis Wccftech.

Szczegóły na temat rdzenia TU102 z RTX 2080 Ti

Z miejsca należy więc zaznaczyć, że są to nieoficjalne informacje i choć wydają się prawdziwe, to mogą być albo przestarzałe, albo mogą zwyczajnie ulec zmianie. Według „znajomego partnera AIB” autora serwisu, pierwszą dostawę mają zaliczyć modele RTX 2080 już 10 września. Ta będzie jednak znikoma, a na większą przyjdzie nam poczekać do 20 września. Pięć dni wcześniej, bo 15 września półki sklepowe mają odwiedzić egzemplarze RTX 2080 Ti, ale ponownie w małym nakładzie. Na ten „większy” przyjdzie nam poczekać do 27 września. Podobno priorytet na dostawy mają mieć zagraniczne sklepy Amazon, Microcenter, Best Buy oraz Frys. Z kolei modele GeForce RTX 2070 dotrą do sklepów nie wcześniej niż w listopadzie.

GeForce RTX 2080 vs GTX 1080 – wydajnościowe porównanie od Nvidii

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Nvidia