Reklama
aplikuj.pl

Gdzie trafi HarmonyOS 2.0? Huawei odpowiada

HarmonyOS 2.0, HarmonyOS, smartfony HarmonyOS 2.0

Huawei podczas konferencji ogłosił nowe urządzenia, które zostały zaprezentowane z preinstalowanym systemem HarmonyOS 2.0. Firma co prawda nie ujawniła swojego wyczekiwanego, nowego smartfona z tym nowym systemem, ale posiadacze odpowiednich modeli mogą już sami go zainstalować.

Na razie będzie można to wykonać tylko w Chinach i niestety producent nie ujawnił, kiedy w grę wejdą nowe regiony, choć sprawę warto oczywiście śledzić. Firma planuje zamienić na swoim rodzimym rynku Androida na HarmonyOS 2.0 na około stu urządzeniach włączając to smartfony i tablety. Poniżej możecie spojrzeć na pierwsze partie urządzeń, które dostaną aktualizację nowego systemu operacyjnego. Niektórzy użytkownicy odpowiednich modeli mogą już to zrobić, a niektórzy muszą poczekać na swoją kolej aż do III kwartału bieżacego roku.

Czytaj też: A jednak Samsung nie kończy z Galaxy Note?

Jak widać, najnowsze flagowe modele smartfonów doczekały się jako pierwsze aktualizacji, a także tablety w tym MatePad Pro. W trzecim kwartale pojawiły się już starsze modele Huaweia, takie jak te z serii nova, czy Mate 20, ale co ciekawe, bez modelu Lite.

Czytaj też: Realme C21Y otrzymuje kolejny certyfikat. Co wiemy o tym modelu?

Kolejna lista wskazuje nam następne urządzenia, które dostaną aktualizację w czwartym kwartale oraz w pierwszej połowie przyszłego roku. Od października do grudnia zostaną zaktualizowane m.in. modele z serii V i S, a także P30 Pro, Mate 20 X, kilka tabletów M6. Natomiast w przyszłym roku doczekają się nowego systemu jeszcze starsze modele w tym seria Huawei P10 (2017 rok), seria Mate 10 (2017 rok) oraz P20 i Mate 20. Jednak urządzenia nie zatrzymują się na 2017 roku, bo najstarsze na liście znalazły smartfony z 2016 roku – seria Mate 9.