WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zakamuflowany hatchback Peugeot 308 wyszpiegowany

Zakamuflowany hatchback Peugeot 308 wyszpiegowany

Peugeot został przyłapany na testowaniu swojego kolejnego samochodu. Tym razem przed obiektyw wjechał zakamuflowany hatchback Peugeot 308.

Hatchback Peugeot 308 na zdjęciach szpiegowskich

Warto podkreślić, że mowa o Peugeocie 308 nowej generacji, czyli tym, który powinien zadebiutować na początku 2021 roku, aby kilka miesięcy później trafić do sprzedaży. Wiemy, że 308 będzie występować w wersji kombi, sedana oraz właśnie hatchbacka, którego uchwycono w testach.

Czytaj też: Oto Peugeot 508 PSE. Najszybszy samochód drogowy marki w historii
Czytaj też: Peugeot 308 2021 ujawniony, ale to nie model nowej generacji
Czytaj też: Tego Peugeota nie ujrzycie za często. Oto rzadki 207 THP Spider na Nurburgring

Zdjęcia szpiegowskie pokazują hatchbacka Peugeot 308 podczas testów w niskich temperaturach w Szwecji. Pojazd testowy dzierży wszechobecny kamuflaż o ciekawym wyglądzie, który doskonale radzi sobie z zakrywaniem drobnych szczegółów.

To, czego jednak jesteśmy pewni, to korzeni trzeciej generacji 308, która będzie jeździć na platformie EMP2, przy czym ogólne wymiary samochodu pozostaną podobne do tych z obecnej wersji. Nie zabraknie też charakterystycznych elementów dla nowego języka projektowania tego francuskiego producenta.

Czytaj też: Pierwszy teaser hipersamochodu Peugeota na drogi publiczne
Czytaj też: Oto nowy Peugeot 3008 na 2021 rok. Czy czymś Was zaskoczy?
Czytaj też: Nowe elektryczne rowery Peugeot Crossover eT01

Peugeot 308 nowej generacji jako pierwszy otrzyma nowy emblemat i będzie oferował hybrydowy układ napędowy w kilku wariantach mocy, a w tym jeden o mocy 225 koni mechanicznych. Jednak istnieją również pogłoski o 300-konnym modelu 308 Peugeot Sports Engineering.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News