Reklama

Helikopter Defiant X na pokazówce. To cacko może zasilić siły USA

Helikopter Defiant X na pokazówce, Helikopter Defiant X, Defiant X

Firma Sikorsky należąca do Lockheed Martina we współpracy z Boeing stworzyła do programu FLRAA helikopter Defiant X, którego nową pokazówkę właśnie udostępniono.

Helikopter Defiant X dla FLRAA

Jako najszybszy, najbardziej zwrotny i ponoć najbezpieczniejszy śmigłowiec szturmowy w historii, helikopter Defiant X powstaje na potrzebę programu FLRAA (Future Long-Range Assault Aircraft) armii amerykańskiej. Warto wspomnieć, że bazuje na prototypie SB> 1 Defiant, o którym pisaliśmy wcześniej.

Czytaj też: Siły Powietrzne USA po raz kolejny myślą o zakupie F-16
Czytaj też: Problem nowych okrętów LCS Marynarki USA
Czytaj też: Bombowiec B-21 zapowiada się naprawdę ciekawie

Celem konkursu FLRAA jest wyprodukowanie wielozadaniowego śmigłowca szturmowego średniej klasy o dwukrotnie większej prędkości i zasięgu w porównaniu do obecnych maszyn. W tym celu Defiant X wykorzysta współosiowe główne wirniki i zamontowaną z tyłu śrubę pchającą.

Czytaj też: Skąd wzięło się powiedzenie Roger That, czyli „odbiór”?
Czytaj też: Samolot M-346 Bielik. Tym trenują nasi piloci
Czytaj też:
Iran wykrył okręt podwodny USA i to wcale nie coś normalnego

Jeśli okaże się, że helikopter Defiant X będzie odpowiedni, zastąpi sławne Black Hawki, ale nic nie jest jeszcze pewne, jako że kontrakty wynikające z konkursu FLRAA mają zostać przyznane w 2022 roku. Jeśli Defiant X okaże się godny kontraktu, wejdzie do służby około 2035 roku. Niestety szczegółowe dane na temat tego modelu nie zostały ujawnione, a obecnie trwają jego testy w cyfrowym środowisku bojowym.