Reklama
aplikuj.pl

Nowy helikopter dla Marynarki USA poszukiwany

Nowy helikopter dla Marynarki USA, helikopter dla Marynarki USA

Z dekady na dekadę sprzęt się starzeje, więc i tej wiadomości oczekiwaliśmy od dłuższego czasu. Tym razem ruszyły wysiłki, które mają na celu rzucić światło na nowy helikopter dla Marynarki USA.

Helikopter dla Marynarki USA

Mowa o Future Vertical Lift, czyli helikopterze średniej wielkości, który zastąpiłby obecne Seahawk, zapewniając okazalszy zasięg, wyższe prędkości i zapewne lotnicze nowinki technologiczne w samej konstrukcji. Stworzenie lepszego helikoptera od Seahawk nie powinno być trudne, bo ten na służbę trafił w 1984 roku na bazie Blackhawka.

Czytaj też: Nowa rosyjska zbroja dla żołnierzy w ogniu krytyki
Czytaj też: Najnowszy myśliwiec F
-15 Eagle Sił Powietrznych USA wzbił się w przestworza
Czytaj też: Marynarka USA może docenić lżejsze lotniskowce

Marynarka obsługuje obecnie dwie wersje Seahawka: MH-60R i MH-60S. Ta pierwsza, czyli MH-60R, pełni funkcję łowcy okrętów podwodnych za sprawą swojego sonaru, czy torped Mk. 54. Wersja „S” obejmuje już działania wojenne na powierzchni, pomoc humanitarną w przypadku katastrof, poszukiwania i ratownictwo bojowe, ewakuację lotniczą i środki przeciwminowe.

Czytaj też: Obejrzyj nagranie, jak rosyjski bombowiec przelatuje przy niszczycielu USA
Czytaj też: Widmo wojny? Chiny symulowały atak na lotniskowiec USA
Czytaj też: Gruntowne odświeżenie myśliwców F-22 Raptor USA

Nowy śmigłowiec Marynarki Wojennej prawdopodobnie zostanie „podkradnięty” z programu FLRAA Armii USA i przejdzie stosowne przeróbki, aby lepiej spełniać swoje role w marynarce (via Popular Mechanics). Nastąpi to jednak dopiero w trzeciej dekadzie tego wieku.