Reklama
aplikuj.pl

Helikoptery bojowe USA przekazują jasną wiadomość Iranowi

Helikoptery bojowe USA, USA w Iranie, wojsko w Zatoce Perskiej, ćwiczenia USA Iran

Armia USA i Marynarka Wojenna USA współpracują, aby przekazać niezbyt subtelną wiadomość do Iranu, choć wszystko sprowadza się do ćwiczeń.

Ćwiczeń, w których udział biorą helikoptery Apache Guardian Armii USA, latając z ekspedycyjnej bazy USS Lewis Puller lądowania stacjonującej w Zatoce Perskiej. Ta „pływająca baza” może tankować i ponownie uzbrajać śmigłowce szturmowe.

Jednak całe to połączenie helikopterów Apache i bazy Lewisa Pullera stworzyło coś wyjątkowego – improwizowany lotniskowiec. Ten duet zapewnia zdolność do przeprowadzania ataków na cele zarówno na lądzie, jak i na morzu, zapewniając miejsce startu dla czterech helikopterów jednocześnie (via Popular Mechanics).

Tego typu ekspedycyjne bazy morskie działają zwykle, jako „przystanek” dla lecących na misje helikopterów. Zgarniają je bowiem po podróży z oddalonego lotniskowca, tankują i doposażają, a następnie posyłają dalej w bój.

Czytaj też: Armia USA chce szkolić setki żołnierzy w „bańkach ochronnych” przed koronawirusem

Okręty mają działać jako podkładki lilii, umożliwiając śmigłowcom wystrzeliwanie z bardziej odległych, droższych lotniskowców i statków desantowych do miejsca docelowego, wykorzystując ESB jako punkt tankowania. Zawiera również hangar lotniczy, magazyn broni, a także może wsiadać i wypuszczać małe łódki i bezzałogowe pojazdy podwodne.

Po co z kolei ta szopka, na którą zdecydowała się Armia i Marynarka Wojenna USA? Wszystko sprowadza się do tego, że gdyby Iran chciał zamknąć Zatokę Perską dla ruchu handlowego, wojsko USA prawdopodobnie otworzy ją ponownie, neutralizując siły irańskie za pomocą kombinacji ataków powietrznych i morskich.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News