Reklama
aplikuj.pl

Hi-X65, to pierwsze otwarte słuchawki Austrian Audio

słuchawki Austrian Audio, Hi-X65, otwarte słuchawki Austrian Audio

Firma Austrian Audio, która została założona przed czterema laty przez 22 byłych pracowników AKG po zamknięciu wiedeńskiego biura, na rynku radzi sobie niespodziewanie dobrze, a dziś uzupełniła ofertę o kolejny ważny model. To Hi-X65, czyli pierwsze otwarte słuchawki.

Otwarte słuchawki Austrian Audio Hi-X65

Nowe słuchawki Hi-X65 są zasadniczo otwartą wersją zamkniętych nausznych słuchawek Hi-X55 z zeszłego roku. Cała ta „otwartość” sprowadza się do konstrukcji muszli, które to nie zamykają membrany w szczelnej obudowie, a „otwierają ją” za pomocą ażurowej obudowy. Dzięki temu model przepuszcza zarówno dźwięk, jak i powietrze, co wpływa pozytywnie na jakość brzmienia, ale wymaga jednocześnie cichego środowiska. Najczęściej te otwarte konstrukcje znajdziemy właśnie w audiofilskich modelach.

Czytaj też: Tanie słuchawki Realme Buds Q2 zadebiutowały

Nic więc dziwnego, że Austrian Audio Hi-X65, których sprzedaż w Europie już ruszyła za 349 euro, to słuchawki kierowane zarówno do osób pracujących z dźwiękiem, jak również (nie)zwyczajnych konsumentów treści audio wszelakiej maści. Jako pierwsze otwarte słuchawki wokółuszne firmy nie odbiegają od obecnej oferty Austrian Audio, sięgając po 44-milimetrowe przetworniki High Excursion z systemem magnesów pierścieniowych. Ten nie tylko poprawia cały ten przepływ powietrza, ale też redukuję wagę, co wspomaga drgająca aluminiowa cewka pokrytą miedzią, zapewniająca lepszą reakcję przetwornika.

Rezultatem jest świetne obrazowanie basów i doskonałe niskie THD przy niskich częstotliwościach, liniowa charakterystyka częstotliwościowa oraz otwarty, precyzyjny dźwięk o wysokiej rozdzielczości, który upraszcza wykrywanie błędów i sprawia, że ​​miksowanie i mastering to przyjemność.

– pisze firma na oficjalnej stronie.

Czytaj też: Premiera Oppo Enco Buds. Nowe słuchawki kuszą przystępną ceną

Po stronie specyfikacji Hi-X65 o impedancji 25 omów wymagają 150 mW mocy wejściowej, a jednocześnie mają do zaoferowania szeroki zakres częstotliwości od 5 Hz do 28 kHz, czułość 110 dB przy poniżej 0,1% całkowitych zniekształceń harmonicznych. Kwestia zasilania jasno wskazuje, że Hi-X65 będą kompatybilne z różnymi źródłami dźwięku – od laptopów przez smartfony i na wzmacniaczach, czy mikserach kończąc. Stąd zresztą bogate wyposażenie, obejmujące dwa odłączane kable audio 3,5 mm, adapter 6,3 mm i etui do transportu.

Czytaj też: Nowe flagowe słuchawki IE 900 Sennheisera za grube tysiące złotych

Wszystko to opakowane w elegancką, składaną konstrukcję z szerokim pałąkiem z dwoma pasami pianki memory obitej w skórę, czego połączenie znalazło się również na wielkich nausznikach, co zwiastuje świetnie przyleganie Hi-X65 do uszu. Wytrzymały aspekt tych otwartych słuchawek dopełniają liczne metalowe elementy składowe oraz wymienne części.