Reklama
aplikuj.pl

Huawei Hiszpanii nie straszny. Firma dołącza do budowy sieci 5G

Premier Hiszpanii zapewnił, że w tym roku pokryje 75% powierzchni kraju zasięgiem sieci 5G. Wśród producentów sprzętu, który zostanie do tego użyty znalazł się Huawei. Premier Hiszpanii nie widzi w tym żadnego problemu.

Dynamiczny rozwój sieci 5G w Hiszpanii

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił, że do końca roku 75% powierzchni kraju zostanie pokryte zasięgiem sieci 5G. Będzie to możliwe przy zaangażowaniu krajowego operatora Telefonica oraz przy wsparciu firm zagranicznych, w tym również chińskich dostawców sprzętu.

Sieć 5G była jednym z tematów rozmów XXXI szczytu hiszpańsko-portugalskiego, podczas którego oba kraje zatwierdziły Wspólną Strategię Rozwoju Transgranicznego. Wdrożenie sieci 5G jest jednym z jej priorytetów, obok rozwoju infrastruktury.

Czytaj też: Pierwszy pokaz iPhone 12 na żywo… w telewizji śniadaniowej

Są światłowody, będzie 5G. Budowane wspólnie z Huawei

Premier Hiszpanii podkreślił, że jego kraj ma jedną z najlepiej rozwiniętych sieci światłowodowych, wyprzedzając pod tym względem m.in. Niemcy, Francję i Wielką Brytanię. Obok jej dalszego rozwoju Hiszpania chce mocno stawiać na sieć 5G, aby uczynić z Półwyspu Iberyjskiego doskonały węzeł przesyłu danych.

Czytaj też: Czas mija a Polacy dalej wierzą, że 5G wywołuje Koronawirusa
Czytaj też: Stacje bazowe 5G Huawei mają w sobie sporo amerykańskich części

W budowę sieci zaangażowane będą również chińskie firmy, na czele z Huawei.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez powiedział:

Telefónica, jedna z głównych hiszpańskich firm technologicznych, zagwarantowała, że do końca tego roku 75 proc. terytorium Hiszpanii będzie miało dostęp do technologii 5G. Działamy także z wieloma zagranicznymi firmami, nie tylko z Huawei, ale także z Nokią i innymi europejskimi oraz amerykańskimi dostawcami. I nadal będziemy polegać na różnych technologiach. Chcemy zawierać sojusze z różnymi operatorami i dostawcami, nie tylko z naszego kontynentu, ale także z Chin

Z rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej skorzysta zarówno Hiszpania, jak i Portugalia. Jej beneficjentami będą różne dziedziny życia, takie jak zarządzanie usługami państwowymi, edukacja, opieka zdrowotna, usługi socjalne, rozwój gospodarczy, czy innowacje terytorialne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News