WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hybrydowy crossover Toyota Corolla 2021 już po premierze

Hybrydowy crossover Toyota Corolla 2021 już po premierze

Toyota zaprezentowała w Tajlandii swój najnowszy model, jakim jest Corolla Cross, ciesząca się hybrydową mocą.

Corolla Cross 2021 bazuje na tej samej platformie Toyota New Global Architecture C (TGNA-C), która stanowi podstawę dla Corolli oraz C-HR. Stanowi tym samym pomost między tym drugim, a modelem RAV4. Można powiedzieć, że Corolla Cross 2021, to takie „rozwinięcie” C-HR.

Pod względem wielkości Corolla Cross jest umieszczony między C-HR a najlepiej sprzedającym się RAV4, uzupełniając ten pierwszy jako bardziej funkcjonalny crossover. Mierzy 4460 mm długości, 1825 mm szerokości i 1620 mm wysokości, ale ma ten sam rozstaw osi rzędu 2640 mm, co C-HR.

W kwestii układu napędowego tajlandzka wersja Corolla Cross przyjęła dwie formy. Pierwszą jest konwencjonalna wersja wyłącznie z 1,8-litrowym silnikiem benzynowym 2ZR-FBE o mocy 140 koni mechanicznych i momencie rzędu 175 Nm, który trafia na przednie koła za pośrednictwem przekładni CVT.

Czytaj też: Nowy VW Golf Alltrack pierwszy raz w obiektywie

Jest też dostępna hybrydowa jednostka napędowa z 600-woltowym silnikiem elektrycznym, który dodaje do mieszanki 72 KM i 163 Nm momentu obrotowego. Silnik elektryczny współpracuje z 1,8-litrowym silnikiem benzynowym 2ZR-FXE o mocy 98 KM i momencie rzędu 142 Nm. Hybrydowy Corolla Cross jest wyposażony w system e-CVT Toyoty.

Corolla Cross w tym roku trafi na rynek tajski, a my poczekamy na niego kilka, może kilkanaście miesięcy (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News