Reklama

Coś ostrego i elektrycznego od Hondy zaraz ujrzy światło dzienne

cos-ostrego-i-elektrycznego-od-hondy-zaraz-ujrzy-swiatlo-dzienne

Na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie 2020 Honda zaprezentuje swoją nową koncepcję samochodu elektrycznego. Czekamy więc z nadzieją na 26 września…

… bo ten koncept nie będzie tylko pokazem możliwości firmy, a wskazaniem kierunku, który obierze model z myślą o masowej produkcji. Ciekawe, zważywszy na to, że na ten moment nie znamy jednak nawet nazwy tej koncepcji.

Wiemy jednocześnie, że obok tej koncepcji, doczekamy się też prezentacji CR-V PHEV, czyli pierwszego pojazdu hybrydowego typu plug-in dostępnego w Chinach (via Motor1).

Ten drugi model nie będzie specjalnie interesujący, a przynajmniej nie tak bardzo, jak koncepcja, której zwiastun możecie zobaczyć wyżej. Wynika z niego tylko tyle, że Honda idzie w dosyć ostre kształty, stawiając na pełne charakteru trapezowe reflektory, które łączą konsolę przednią z maską za pośrednictwem biegnącego na pełnej szerokości paska LED.

Czytaj też: Panele słoneczne i zainteresowanie elektrycznymi samochodami idzie ze sobą w parze

Jeśli chodzi o plany dotyczące przyszłych pojazdów elektrycznych, Honda nawiązała współpracę z General Motors w celu stworzenia dwóch pojazdów elektrycznych. Kolejna Honda EV pojawi się z kolei w Europie w 2022 roku. Jednak firma nie podaje jeszcze szczegółów na ten temat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News