WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Honda odrestaurowała pickupa Apache 10 w podzięce za jego służbę w USA

O historii nie powinniśmy zapominać i o tym wiedzą doskonale producenci samochodów, jak np. Honda, która w hołdzie dla początków swojej działalności w USA odrestaurowała pickupa Chevrolet Apache 10.

Czytaj też: Ktoś wsadził do Mazdy RX-8 silnik z pickupa

Chociaż japońscy producenci samochodów nie mieli łatwego startu w USA, to honda zaledwie sześć lat po utworzeniu amerykańskiej firmy Honda Motor Company w 1959 roku stała się najlepiej sprzedającą się marką motocyklową w kraju. Aby w ciągu tego czasu osiągnąć udział w tym rynku na poziomie prawie 72 procent, Honda wykorzystywała niewielką flotę pickupów Chevrolet Apache 10, aby dostarczać Super Cubs, CB160s i CB77 Super Hawks do dealerów w całej Południowej Kalifornii.

Dlatego też teraz pracownicy Hondy wykorzystali archiwa i wspomnienia pracowników, aby przywrócić na świat Apache z 1961 roku na swoje 60-lecie. Efekt widzicie powyżej, a Honda poszła jeszcze o krok dalej, załadowując jej “pakę” motocyklami z tamtych lat. Po zakończeniu jubileuszu samochód uda się do amerykańskiej placówki Hondy Collection Hall w Torrance.

Czytaj też: Ten 600-konny Mitsubishi Eclipse wie, jak podbijać górzyste tereny

Źródło: Road and Track