WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Honda ujawniła odświeżony model Civic na 2020 rok

Honda nie może spać ze swoim modelem Civic w kwestii walki, jaką ten samochód musi nawiązać z Volkswagenem Golfem. Stąd odświeżenie modelu na 2020 rok.

Honda „niskim nakładem pracy” postanowiła odświeżyć całą gamę oferowanych modeli Civic na 2020 rok pod wieloma względami. Zdecydowanie najciekawszy sprowadza się do licznych zmian stylistyki nadwozia, delikatnie przerobionego wnętrza i dodatkowego wyposażenia w standardzie. Zaktualizowana Honda Civic będzie dostępna do zamówienia od grudnia, a pierwsze dostawy zostaną dostarczone w styczniu.

Zmiany stylizacji zewnętrznej obejmują przeprojektowany rejon przednich świateł przeciwmgielnych, przerobione diodowe światła do jazdy dziennej i nowe światła LED we wszystkich modelach. Nowe 16-calowe felgi aluminiowe są standardowo montowane w modelu podstawowym, a świeże 17-calowe felgi „Shark Grey” są dostępne w wariantach klasy średniej i wyższej.

Honda Civic 2020, zmiany Civic 2020, Civic 2020, nowy Civic

Wewnątrz zaktualizowana Honda Civic wyposażona jest w nowe, teksturowane panele, budujące deskę rozdzielczą i obicia drzwi, a modele z najwyższej półki otrzymują fotel kierowcy regulowany elektrycznie w ośmiu kierunkach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów Honda zainstalowała także fizyczne przyciski systemu informacyjno-rozrywkowego i panelu sterowania klimatyzacją.

Honda Civic 2020, zmiany Civic 2020, Civic 2020, nowy Civic

Zaktualizowana Honda Civic zachowa ten sam zakres silników, co obecny samochód. Podstawowym zespołem napędowym jest turbodoładowany trzycylindrowy silnik o pojemności 1,0 litra, czyli ten oferujący moc 124 KM i moment obrotowy o wartości 200 Nm. Może być sparowany z CVT lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Klienci, którzy zapłacą więcej, mogą liczyć na turbodoładowany czterocylindrowy silnik Hondy o pojemności 1,5 litra o mocy 180 koni mechanicznych i 240 Nm momentu obrotowego w połączeniu z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Nie zabraknie też 1,6-litrowego Diesla z czterema cylindrami.

ŹRÓDŁO: Auto Express