Reklama
aplikuj.pl

Nowe wieści o Horizon Call of the Mountain. Headset VR będzie wibrował!

horizon call of the mountain

Horizon Call of the Mountain to kolejny tytuł z uniwersum Horizon. Tym razem, aby poznać dalsze przygody z tego świata będziemy musieli zaopatrzyć się w nowy PlayStation VR 2. Wygląda jednak na to, że warto.

Horizon Call of the Mountain sprzeda PlayStation VR 2?

Sony opowiedziało więcej na temat tego, co nas czeka w Horizon Call of the Mountain. Produkcja, która powinna sprzedać bardzo dużo headsetów VR zapowiada się jako tytuł, który będzie idealnym punktem do starty zabawy z VR dla nowych graczy, a jednocześnie zaoferuje głęboką rozgrywkę, której poszukują już weterani tego sprzętu.

Czytaj też: Need for Speed Unbound, FIFA 23 i Skate 4 jeszcze w lipcu?

Sony opisuje Horizon Call of the Mountain taki słowami:

Zupełnie nowa przygoda Horizon, tworzona obecnie w Guerilla i Firesprite na PlayStation VR2, jest niepowtarzalną aplikacją, zaprojektowaną do maksymalnego wykorzystania technologii poprzez innowacje i rozgrywkę. Oszałamiająca grafika i zupełnie nowe kontrolery PS VR2 Sense nadają nowe znaczenie pełnej immersji w świecie Horizon.

Fabuła oglądana jest oczami zupełnie nowej postaci, ale po drodze spotkasz też Aloy, innych znanych bohaterów i nowe postacie.

PlayStation VR 2 – co Horizon Call of the Mountain zyska dzięki tej technologii?

Sony przedstawiło również szczegóły dotyczące tego, co dadzą nam nowe kontrolery PlayStation VR2 Sense oraz sam nowy headset. Urządzenia są wypchane nowinkami technologicznymi, dzięki czemu rozgrywka w Horizon Call of the Mountain będzie niezapomniana. Oto czego, według zapowiedzi twórców, powinniśmy się spodziewać:

  • Grafika 4K HDR. Nasyć oczy tętniącą życiem, superwyraźną grafiką 4K HDR, która ożywia przepiękny świat Horizon.
  • Efekty gogli. Poczuj subtelne, responsywne wibracje gogli w kluczowych momentach rozgrywki, aby uzyskać głębokie, immersyjne wrażenia.
  • Technologia dźwięku 3D Tempest. Podłącz słuchawki stereo i usłysz, skąd dobiegają hałasy, dzięki zaawansowanym, realistycznym krajobrazom dźwiękowym Tempest 3D AudioTech. Dźwięk dostosowuje się dynamicznie do Twojej pozycji i ruchów głowy.
  • Wykrywanie dotyku palcem. Wchodź w interakcje z przedmiotami w grze i otoczeniem, na naturalne i intuicyjne sposoby. Nawet, jeśli fizycznie nie naciskasz przycisku, wykrywanie dotyku palcem rozpoznaje pozycję ręki, a kontroler PlayStation®VR2 Sense™ dokładnie odtwarza ruchy Twojej ręki.
  • Efekty dotykowe. Poczuj strzelanie z łuku, wytwarzanie narzędzi, różne tekstury i podróżowanie w różnym terenie poprzez precyzyjne, różnorodne wibracje zapewnione przez kontrolery PS VR2 Sense.
  • Adaptacyjne efekty „Trigger”. Odczuj różne poziomy siły i napięcia, wchodząc w interakcje ze sprzętem i otoczeniem. Możesz liczyć na głębokie poczucie immersji, na przykład gdy naciągasz coraz bardziej napiętą cięciwę. Oprócz adaptacyjnych efektów „Trigger”, oba kontrolery PS VR2 Sense zawierają też przycisk „chwytu” do chwytania obiektów w grze.