WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Podrabianie wkładów do drukarek to przestępstwo. HP walczy z fałszerzami

Podrabianie wkładów do drukarek to przestępstwo. HP walczy z fałszerzami

Często głośno się mówi o zatrzymaniu osób podejrzanych o piractwo internetowe. Równie dużym problemem są podróbki sprzętu. Z takim problem walczy HP. Firma pochwaliła się udaną akcją przeprowadzoną wraz z polskimi organami ścigania.

Sytuacja miała miejsce w październiku 2019 roku, ale dopiero teraz firma postanowiła się tym pochwalić. Wspólna akcja HP i polskich urzędników doprowadziła do przeszukania w jednym z podwarszawskich magazynów. Cała akcja została zrealizowana w ramach Programu przeciwdziałania nadużyciom i podrabianiu produktów  – HP Anti-Counterfeiting and Fraud (ACF).

W ramach akcji skonfiskowanych zostało ok 300 podrobionych wkładów do drukarek. Wydaje się niewiele, ale skala przestępstw jest ogromna. W ciągu ostatnich pięciu lat w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki skonfiskowanych zostało 12 mln podrobionych produktów i komponentów. Wszystko w ramach współpracy HP i lokalnych władz. Przeprowadzonych zostało ponad 4500 kontroli składów zapasów partnerów firmy oraz inspekcji zgłaszanych przez klientów firmy.

Sprawę skomentował dyrektor zarządzający HP Polska:

Dzięki działaniom podejmowanym wraz z polskimi służbami możemy chronić naszych Klientów przed nieświadomym zakupem podrobionych produktów. Sukces przeprowadzonej akcji świadczy nie tylko o skuteczności realizowanego przez nas Programu, ale potwierdza także zaangażowanie w tworzenie bezpiecznego rynku dla naszych Klientów.