WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Fatalne wyniki HTC, ale firma nadal nie składa broni

Fatalne wyniki HTC, ale firma nadal nie składa broni

Rok 2019 to kolejny fatalny okres dla HTC. Jeden z pionierów rynku smartfonów notuje bardzo słabe wyniki finansowe już od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić.

HTC to firma, która co miesiąc publikuje informacje na temat swoich wyników finansowych. W całym 2019 roku tylko raz udało się jej zanotować dodanie przychody w stosunku do ubiegłego roku. We wrześniu zrost wyniósł zawrotne 1,53%. Poza tym – spadki z góry na dół. Największy pojawił się w lutym i wynosił 76,07%.

Jeśli spojrzymy w szerszej perspektywie, przychody HTC spadły aż o 87% od 2017 roku. Dla porównania, przychody pod koniec 2017 roku wynosiły 2 mld dolarów, a w grudniu 2019 roku już tylko 332,85 mln dolarów.

W 2019 roku produkty HTC niemal całkowicie zniknęły z rynku. Zobaczyliśmy jedynie pojedyncze modele ze średniej półki. Z nie najlepszą specyfikacją, ograniczoną dostępnością i zdecydowanie zbyt wysoką ceną.

Szkoda, żeby firma z takim dorobkiem jak HTC całkowicie zniknęła z rynku. Miejmy nadzieję, że jeszcze uda jej się odbić od dna.