WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Huawei ma swoją kartę płatniczą i chce wejść na rynek kart graficznych

Huawei ma swoją kartę płatniczą i chce wejść na rynek kart graficznych

Huawei nie spoczywa na laurach i firma szuka kolejnych sposobów na poszerzenie swojej działalności. Wczoraj zaprezentowała została karta płatnicza Huawei Card, czyli swoisty odpowiednik Apple Card. Ale to nie koniec nowości, bo firma chce rozpocząć prace nad stworzeniem własnych kart graficznych.

Huawei Card to dla nas tylko ciekawostka

Karta płatnicza Huawei została zaprezentowana wczoraj i dotyczy oczywiście usługi płatności Huawei Pay. Karta mocno przypomina Apple Card.

Huawei Card można podpiąć wirtualnie do smartfonu i płacić nią w ten sposób, a nawet… wynajmować samochód. Wystarczy przyłożyć smartfon z podpiętą kartą do karoserii.

Oczywiście Huawei Pay raczej prędko się w Polsce nie pojawi, więc Huawei Card możemy pooglądać wyłącznie na zdjęciach.

Matebook z kartą graficzną Huawei? Nie do końca

Koreańskie media donoszą, że Huawei rekrutuje inżynierów Nvidii do nowego centru badawczego. Jeśli oczami wyobraźni widzicie już gamingowego Matebooka z kartą graficzną Huaweia to na razie możecie porzucić nadzieje.

Zobacz też: Honor MagicBook zmierza do Polski. Czy strategia firmy zdradza nowe modele Matebooków?

Firma faktycznie chce zająć się tworzeniem kart graficznych, ale chodzi o rozwiązania serwerowe dla chmury i sztucznej inteligencji.

Co najlepsze, Huawei ma pracować nad swoimi rozwiązaniami od 2012 roku i podobno czeka tylko na odpowiedni moment aby zaprezentować je światu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News