Reklama
aplikuj.pl

Huawei Mate X2 nie może tak wyglądać!

Pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące nowej generacji składanego smartfonu Huawei. Mate X2 znajduje się obecnie w fazie rozwoju, ale mam nadzieję, że nie będzie wyglądać tak jak na przedstawionych grafikach.

Huawei nie może zrobić tak brzydkiego Mate’a X2

Zazwyczaj z dużym dystansem podchodzę do wszelkich tego typu przecieków. W końcu parę dni temu Internet zachwycał się Matem X2 na zdjęciu, na którym ewidentnie znajdował się Mate Xs. Tym razem jednak podpis LetsGoDigital widoczny na grafikach budzi niepokój. Ich przecieki wielokrotnie miały spore pokrycie w rzeczywistości.

Zaprezentowana koncepcja Mate’a X2 wpisuje się w dotychczasowe przecieki na jego temat. Obudowa ma zostać przemodelowana na kształt tej z Samsunga Galaxy Fold. To dobre posunięcie, bo jest to zdecydowanie bardziej trwała konstrukcja. Nieco gorzej wygląda kwestia tego, że Mate X2 wygląda na grafikach zbyt podobnie do Folda2.

Czytaj też: Huawei potwierdza datę premiery Mate 40 Pro

Twórcy grafiki poszli na łatwiznę

Ktoś tworząc grafiki Mate’a X2 mógł bardziej postarać się o detale. Moduł aparatu wygląda jak żywcem wyjęty ze smartfonów Samsunga. A wystarczyło dodać na nim grafikę taką, jak ta widoczna na aparatach serii P40. Mała rzecz, a sporo mogłaby zmienić.

Kolejną kwestią jest zewnętrzny ekran. Mogłaby to być kwestia oszczędności, ale wątpię żeby Huawei zdecydował się włożyć do Mate’a X2 ekran niemal prosto z Huaweia P40 Pro. Otwór z podwójnym przednim aparatem było pójściem na łatwiznę. A jeśli jednak by do tego doszło, to ekran można by przenieść od razu ze zintegrowanym głośnikiem, bez konieczności tworzenia osobnej szczeliny. Szczególnie, że przekazywanie dźwięku przez powierzchnię ekranu wypada do tej pory bardzo dobrze.

Czytaj też: realme Q2 będzie smartfonem ze skórzaną obudową

Huawei Mate X2 – specyfikacja i kiedy może trafić na rynek?

O rzekomej specyfikacji Mate’a X2 wiemy niewiele. Mówi się o zewnętrznym ekranie o przekątnej 4,5 cala i wewnętrznym o przekątnej 8,03 cala. Do tego nowy układ Kirin 1000 oraz 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Mate’a X2 nie powinniśmy zobaczyć w tym roku. Huawei musi oszczędzać procesory i cała partia Kirina 1000 powinna trafić do serii Mate 40. Premiery Mate’a X2 spodziewałbym się w okolicach marca/kwietnia 2021 roku, czyli wraz z debiutem serii P50 lub dopiero podczas przeniesionych na lato targów Mobile World Congress.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News