WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa generacja Mate’a X, laptop i kilka innych urządzeń Huawei zaprezentuje już w poniedziałek

Pomimo odwołania targów Mobile World Congress Huawei organizuje swoją konferencję w Barcelonie. Odbędzie się ona 24 lutego i już wiemy, że firma pokaże podczas niej nową generację składanego smartfonu Mate X oraz nowe laptopy. A to nie koniec nowości.

Plakaty zdradzają plany Huaweia

Hauawei premiera MWC 2020

Grafiki promujące wydarzenia zdradzają urządzenia, które zobaczymy 24 lutego. Pierwsze z nich to nowa generacja Mate’a X, która ma pojawić się pod nazwą Mate Xs.

Smartfon ma oferować dwa ekrany o przekątnej 6,6 oraz 6,38 cala oraz po rozłożeniu pełne 8 cali. Do tego na wyposażeniu znajdzie się układ Kirin 990 5G, 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat będzie potrójny – 40, 16 oraz 8 Mpix. Całość będzie zasilana sporym akumulatorem o pojemności 4500 mAh.

Hauawei premiera MWC 2020

Oprócz smartfonu możemy spodziewać się również nowego laptopa, Jak sugerowaliśmy wczoraj w przypadku laptopów Honora, możemy spodziewać się urządzenia flagowego lub w końcu coś gamingowego. Wzmianki o laptopach dla gracza Huaweia pojawiały już w 2018 roku.

Hauawei premiera MWC 2020

Rethink Creativity może być zapowiedzią inteligentnego ekranu, który firma zaprezentowała kilka miesięcy temu w Chinach. Huawei Smart Screen V65 to pierwsze urządzenie z systemem operacyjnym Harmony i można go nazwać wręcz wielkim tabletem o skromnej przekątnej 65 cali. Ma nawet wysuwany z obudowy niewielki aparat.

Grafiki mogą sugerować również pojawienie się innych urządzeń, choć uważam, że to raczej odniesienie do całego ekosystemu Huaweia, a niekoniecznie poszczególnych sprzętów.

Konferencja, której miało nie być. Oby było lepiej niż w 2019 roku

Hauawei premiera MWC 2020

Konferencja Huaweia miała odbyć się w Barcelonie 23 lutego. Ostatecznie jednak odbędzie się dzień później i… w Chinach. W Barcelonie będzie tylko transmitowana, ale na miejscu będziemy mogli zobaczyć nowe urządzenia.

Rok temu podczas targów Mobile World Congress konferencja była bardzo efektowna, Mate X na scenie zrobił potężne wrażenie, ale później było już tylko gorzej. Składany smartfon mogliśmy zobaczyć wyłącznie za szklaną gablotą, zasłanianą przez ogromnego ochroniarza. W tym roku naprawdę może być mniej efektownie. Bez laserów i fajerwerków, ale w zamian mam nadzieję pojawi się możliwość obejrzenia urządzeń z bliska.

Na relację z premiery Huaweia prosto z Barcelony zapraszam już w poniedziałek 24 lutego.