WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei P40 Pro będzie tańszy niż P30 Pro

Dobra wiadomość dla osób, które ostrzą sobie zęby na nowego flagowca Huaweia. P40 Pro będzie tańszy od poprzednika i może mieć to związek z brakiem dostępu do usług Google’a.

W momencie premiery Huawei P30 Pro kosztował przed rokiem okrągły 1000 euro. Jego słabszy wariant P30 był wyceniony na 800 euro. Najnowsze doniesienia an temat smartfonów mówią, że ceny tegorocznych modeli będą wyraźnie niższe.

Ceny Huaweia P40 mają zaczynać się już od 600 euro, podczas gdy P40 Pro ma kosztować 800 euro. Pozostaje jeszcze trzeci model, który ma być najmocniej wyposażonym wariantem. Huawei P40 Pro Premium Edition ma kosztować 1000 euro.

Niewykluczone, że brak dostępu do usług Google’a może mieć pozytywny wpływ na cenę modeli P40. Licencja na usługi amerykańskiego giganta kosztuje 40 dolarów za każdy smartfon, który trafi na rynek europejski.

Modele P40 będą oczywiście wyposażone w pakiet usług Huaweia, które do momentu premiery, a ta odbędzie się pod koniec marca w Paryżu, powinny się dodatkowo rozwinąć. Najmocniej czekamy oczywiście na mapy, które ma dostarczyć TomTom oraz płatności. Kiedy te usługi się pojawią, dowiemy się być może już w przyszłym tygodniu. Podczas specjalnej konferencji polski oddział firmy ma nam przedstawić dalsze plany rozwoju Huawei Mobile Services.